کدخبر: 80727 تاریخ انتشار

توضیحات محمد ایرانی درباره اختلافات میان ایران و کویت

سفیر کشورمان در کویت با اشاره به روابط مثبت میان ایران و کویت و همچنین اظهارات اخیر وزیر خارجه و سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت که تهران آماده از سرگیری مذاکرات با کویت درخصوص میدان گازی الدره (آرش) است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، محمد ایرانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت، در مراسم افطاری که سفارت کشورمان به مناسبت روز جهانی قدس برگزار کرده بود در سخنانی گفت که ایران آماده از سرگیری مذاکرات با کویت در خصوص میدان گازی الدره است.

وی گفت که حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران اخیرا در تماسی تلفنی با احمد ناصر المحمد الصباح، همتای کویتی خود در همین خصوص رایزنی کرد.

ایرانی همچنین گفت که سخنگوی رسمی وزارت خارجه ایران نیز اعلام کرد که کشورمان آماده ازسرگیری مذاکرات با کویت است.

سفیر کشورمان گفت که روابط دوجانبه ایران و کویت در بهترین وضعیت است و این فضای مثبت زمینه را برای بحث و رایزنی در خصوص میدان گازی الدره و رسیدن به راه حل فراهم می کند.

محمد ایرانی گفت که آمادگی های دو طرفه ای میان ایران و کویت برای همکاری در زمینه های مختلف وجود دارد.

وی همچنین اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران سفری به کویت خواهد داشت که امیدوارم موعد دقیق آن اعلام شود.

سفیر کشورمان در کویت در خصوص مذاکرات وین نیز تاکید کرد: مذاکرات وین پیشرفت بسیار زیادی داشته است و اکنون موضوع مورد بحث درخصوص مطالبه ایران برای برداشتن تمام تحریم های وضع شده علیه ایران بعد از خروج آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸ است.

ایرانی درخصوص گفت‌وگوهای اخیر ایران و عربستان در بغداد نیز خاطرنشان کرد: دور پنجم این مذاکرات با نتایج بسیار خوبی به پایان رسید و امیدوارم تمام اختلافات موجود میان دو کشور، چه اختلافات دو جانبه و چه اختلافات منطقه ای حل و فصل شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین