کدخبر: 60289 تاریخ انتشار

افشای دیدار اخیر وزیر خارجه اسرائیلی با رئیس سازمان اطلاعات فلسطین

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از دیدار دو هفته قبل وزیر خارجه این رژیم با رئیس سازمان اطلاعات فلسطین خبر دادند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی حدود دو هفته قبل یا ماجد فرج، رئیس سازمان اطلاعات فلسطین دیدار کرد.

این تلویزیون عبری زبان با اشاره به اینکه این دیدار روز چهارشنبه فاش شد، به نقل از برخی منابع فلسطینی گزارش داد: دو طرف اسرائیلی و فلسطینی در این دیدار تنها درباره هماهنگی‌های امنیتی و برخی مسایل اقتصادی گفت‌وگو کرده و به مسایل سیاسی نپرداختند.

طبق گزارش این شبکه تلویزیونی، دیدار لاپید و فرج به دنبال نشست‌های مشابهی میان مسؤولان عالی رتبه فلسطینی و اسرائیلی انجام شد.

این شبکه عبری زبان در ادامه این دیدار را "گرمای" دیگری در روابط دو طرف پس از دیدار محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دانست.

لاپید در گفت‌وگویی رادیویی درباره وضعیت فلسطین گفت: من هرگز بدون اطلاع شرکایم مذاکره نخواهم کرد؛ اما هر روز برای توجیه آنها در مورد نیاز به مذاکره تلاش خواهم کرد، سه میلیون فلسطینی در کرانه باختری زندگی می‌کنند و به تقویت تشکیلات خودگردان و همکاری با آن نیاز هست.

او درباره مخالفت شرکایش با اصل مذاکره گفت: زمانی که کابینه تشکیل شد، در مورد تعامل با مسایل داخلی توافق کردیم، علاوه بر این من اشتیاق به مذاکره را در طرف فلسطینی نیز ندیدم، آنچه در اینجا اهمیت دارد این است که در واقعیت همکاری امنیتی وجود دارد و هدف بزرگ ما حفاظت از جان شهروندان اسرائیلی است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین