کدخبر: 60280 تاریخ انتشار

توسط حماس؛

دلفین اسرائیلی شکار شد

یک روزنامه انگلیسی نوشت، جنبش حماس از موفقیت خود در متوقف کردن زیردریایی نظامی رژیم صهیونیستی موسوم به "دلفین" که برای هدف قرار دادن نیروهای این جنبش آماده شده بود، خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روزنامه انگلیسی دیلی‌میل نوشت، جنبش حماس اعلام کرد زیردریایی نظامی "دلفین" متعلق به رژیم صهیونیستی را که برای هدف قرار دادن نیروهای غواص این جنبش در سواحل غزه آماده شده بود، متوقف کرد و همچنین حماس با انتشار ویدیویی اعلام کرد که یکی از یگان‌های جنگی نیروی دریایی آن موفق شد زیردریایی دلفین را در دریا کشف و متوقف کند.

در همین راستا گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس ضمن اعلام موفقیت خود در شناسایی اولین زیردریایی دلفین مورد استفاده رژیم صهیونیستی در تعقیب نیروهای دریایی در عمق دریا اعلام کرد: دستگاه‌هایی که بر روی این زیردریایی نصب شده و برای ترور نیروهای دریایی ما آماده شده  بودند، برداشته شدند.

سخنگوی گردان‌های القسام کمربندی را نشان داد و گفت که از یک جاسوس به اسارت درآمده، گرفته شده است، بر روی این کمربند سیستمی نصب شده که قادر به شلیک تیرهای کوچکی است که می‌توانند هر فردی را که تا عمق مشخصی زیر آب شنا کند، از پا درآوردند و یا دستکم او را به شدت زخمی کنند، این سیستم بسیار شبیه به سیستم‌های مورد استفاده نیروهای دریایی آمریکایی، روسی و اوکراینی است.

این اولین باری نیست که حماس اعلام می‌کند دستگاه اطلاعات رژیم صهیونیستی از زیردریایی دلفین برای جاسوسی استفاده می‌کند، این جنبش اوت ۲۰۱۵ نیز از متوقف کردن یک زیردریایی دلفین که برای اهداف نظامی استفاده می‌شد، خبر داد.

رسانه‌های اسرائیلی در سال ۲۰۱۵ اعلام کردند که زیردریایی دلفین در حالی برخی تجهیزات جاسوسی، سیستم کنترل از راه دور، یک دوربین و اسلحه‌ای شبیه به سرنیزه روی آن نصب شده بود، کشف شد.

رسانه‌های ترکیه‌ای نیز سال ۲۰۱۳ اعلام کردند رژیم صهیونیستی از حیوانات برای جاسوسی استفاده کرده و بر روی تعدادی پرنده دستگاه‌های جاسوسی طراحی شده در دانشگاه‌ اسرائیل را نصب کرده و این پرندگان را برای جاسوسی به پرواز درمی‌آورند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین