کدخبر: 60268 تاریخ انتشار

هشدار فرمانده انگلیسی در مورد شکست در مذاکرات

فرمانده پیشین نیروهای مسلح انگلیس در مصاحبه با یک نشریه اماراتی با تاکید بر ضرورت ادامه گفت گوهای وین گفت که استفاده از هرگونه گزینه نظامی در قبال ایران به مفهوم شکست تلاش های دیپلماتیک خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روزنامه نشنال امروز با انتشار مصاحبه اختصاصی با نیک کارتر به نقل از وی نوشت که برافروختن جنگ به بهانه برنامه هسته‌ای ایران، شکست سیاست ورزی خواهد بود.

این ژنرال، دو ماه پس از بازنشستگی از ۴۴ سال خدمت در ارتش انگلیس به نشنال گفت که باید از گزینه های نامتعارف در قبال ایران اجتناب کرد.  

وی افزود: دیپلمات‌ها باید دور میز مذاکرات نشسته و به توافق برسند. ما نمی‌خواهیم شاهد استفاده از ابزار نظامی باشیم چرا که شکست (دیپلماسی) خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر برخس اداعاها در مورد احتمال آنکه ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای مذاکرات وین را طولانی می کند، گفت که حرکت به سوی رویارویی نظامی به سود هیچ کشوری نیست.

هشتمین دور از مذاکرات وین در حالی پیگیری می‌شود که ایران به دنبال گرفتن تضمین و راستی‌آزمایی رفع تحریم‌هاست تا غرب تعهدات بر زمین‌مانده خود را اجرایی کند و به طور کامل به سند برجام برگردد؛ اما غربی‌ها همچنان برای برداشتن اولین گام تعلل می‌کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین