کدخبر: 60249 تاریخ انتشار

حمایت همه جانبه آمریکا از ناتو

معاون وزیر خارجه آمریکا عنوان کرد که همگی امیدوارند رئیس‌جمهوری روسیه مسیر صلح و امنیت را انتخاب کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در کنفرانسی خبری گفت: علی‌رغم اینکه ناتو خواسته روسیه مبنی بر بازگشت به معماری ۱۹۹۷ را رد کرده است، همچنان حوزه‌های همکاری با روسیه وجود دارد.

شرمن افزود: ما ایده عدم گسترش ناتو را نمی‌پذیریم؛ اما می‌توانیم بر بسیاری از مسائل دیگر به توافق برسیم.

معاون وزیر خارجه روسیه عنوان کرد که متحدان ایالات متحده و ناتو "روسیه را نسبت به عواقب تشدید بحران در اوکراین" تهدید کرده‌اند.

این مقام ارشد آمریکایی تاکید کرد که "آمریکا و ناتو نسبت به تداوم گفت‌وگوها با روسیه مصمم هستند".

وی ادامه داد: ایالات متحده و ناتو به صراحت (به مقامات روسی) گفته‌اند که ما در را به روی سیاست درهای باز ناتو نخواهیم بست.

شرمن تاکید کرد که "ناتو تنها برای محافظت از اعضایش وجود دارد" و افزود: این ائتلاف به دنبال رودررویی نیست و تهدیدی علیه روسیه محسوب نمی‌شود.

معاون وزیر خارجه آمریکا در ادامه مطرح کرد که واشنگتن و ناتو درحال بررسی چندین پیشنهاد امنیتی روسیه هستند.

اوکراین در آوریل سال ۲۰۱۴ میلادی کمپین نظامی را علیه جدایی طلبان جنوب شرق اوکراین آغاز کرد که روی کار آمدن دولت مرکزی کی‌یف را به دنبال یک کودتای تحت حمایت آمریکا قبول نداشتند. سازمان ملل برآورد می‌کند که در درگیری‌های اوکراین بیش از ۹۰۰۰ تن کشته شده‌اند.

اطلاعات ارتش اوکراین مدعی است که مسکو برای حمله در اوایل ۲۰۲۲ آماده می‌شود. مقامات آمریکا، ناتو و اوکراین گفته‌اند که نیروهای روسیه در مقابل مرز اوکراین تجمع کرده‌اند. روسیه نیز ضمن رد این ادعا، آن را پروپاگاندای "ستیزه‌جویانه" آمریکا خوانده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین