کدخبر: 59940 تاریخ انتشار

درخواست جدید گوترش از طرف‌های درگیر در اتیوپی

دبیرکل سازمان ملل ضمن ابراز تاسف نسبت به کشته شدن بیش از ۵۰ غیرنظامی در حمله هوایی در شمال اتیوپی، خواهان توقف فوری درگیری‌ها در این کشور شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از شبکه خبری روسیا الیوم، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: به رغم چالش‌های مربوط به کمبود شدید سوخت و دشوار بودن امداد رسانی از طریق تیگرای، سازمان ملل و شرکایش در زمینه انسانی با مقامات اتیوپی برای ارسال کمک فوق العاده فوری به این منطقه همکاری می‌کنند.

وی گفت: ما به شدت نگران تاثیر درگیری‌ها در اتیوپی بر غیرنظامیان هستیم و از گزارشات مربوط به کشته شدن بیش از ۵۰ غیرنظامی در حمله هوایی در شمال اتیوپی بسیار ناراحت شدیم.

وی گفت: دبیرکل سازمان ملل خواهان توقف فوری تمام درگیری‌ها از جمله حملات هوایی است.

دوجاریک تاکید کرد: باید تمام طرف‌های درگیر در اتیوپی به تعهدات بین المللی برای تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه و حمایت از غیرنظامیان پایبند باشند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل "اوچا" در بیانیه ای اعلام کرد که این حمله نیمه شب جمعه در شمال غربی تیگرای رخ داد و به کشته شدن دستکم ۵۶ غیرنظامی منجر شد.

رویترز به نقل از چند امدادگر در اتیوپی و شاهدان عینی گزارش داد که حمله هوایی اتیوپی در منطقه شمالی تیگرای ۵۶ کشته و ۳۰ زخمی در کمپ آوارگان برجای گذاشت.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین