کدخبر: 59917 تاریخ انتشار

معاون دوم رئیس پارلمان عراق:

جلسه انتخاب هیئت رییسه کاملا قانونی بود

معاون دوم رئیس پارلمان عراق تاکید کرد که جلسه انتخاب هیئت ریاست پارلمان قانونی بود و هیچ گونه نقض و تخلفی در آن صورت نگرفت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از پایگاه شفق نیوز، شاخوان عبدالله، معاون دوم رئیس پارلمان عراق از حزب دموکراتیک کردستان گفت: جلسه نخست پارلمان جدید بر اساس ماده ۵۴ قانون اساسی عراق برگزار شد و در آن نمایندگان جدید سوگند یاد کردند. کمیسیون انتخابات سه عضو قدیمی را برای اداره جلسه پارلمان انتخاب کرد.

وی افزود: محمود المشهدانی به دلیل عدم بی طرفی تغییر کرد چرا که وی نامزد ریاست پارلمان بود و نمی‌توانست جلسه را اداره کند برای همین خالد الدراجی مدیریت جلسه را برعهده گرفت و هیئت ریاست از طریق اقدامات قانونی مستحکم و با نظارت اداره حقوقی و مشاوران حقوقی انتخاب شد.

عبدالله گفت: تمام اقدامات مربوط به برگزاری جلسه انتخاب هیئت ریاست قانونی بود و ما به آرا و مواضع دیگران احترام می‌گذاریم اما همگان باید به قانون اساسی احترام گذاشته و اقدامات قانونی را قبول کنند.

ائتلاف گروه‌های هماهنگی شیعیان با نتایج جلسه پارلمان جدید عراق و انتخاب هیئت ریاست پارلمان مخالفت و اعلام کرده بود که این اقدامات از نظر قانون اساسی باطل است و علیه آن شکایت خواهد کرد.

در جلسه اول پارلمان جدید عراق محمد الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان، حاکم الزاملی از جریان صدر به عنوان معاون اول پارلمان و شاخوان عبدالله از حزب دموکراتیک کردستان به عنوان معاون دوم پارلمان انتخاب شدند.

همچنین از روز دوشنبه روند مذاکرات درباره نامزدی برای پست ریاست جمهوری عراق به مدت ۱۵ روز آغاز شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین