کدخبر: 59914 تاریخ انتشار

فرمانده نیروی زمینی ارتش:

به گلوله‌های هوشمند دست یافته‌ایم

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه امروز به معنای واقعی شاهد خودکفایی در عرصه تولید قطعات هستیم، گفت: در حوزه زرهی، توپخانه و بالگردی به گلوله‌های هوشمند دست یافته‌ایم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، در مراسم دومین جشنواره تمرکزی طرح‌های لبیک این نیرو گفت: تجهیزات در حوزه لجستیک مهم است امّا توجه و اهمیّت بخشیدن به نیروی انسانی متعهد، توانمند، متخصص و مؤمن، موجب افزایش و ارتقای تحرک در سطح یگان‌های نزاجا می‌شود.

وی با بیان اینکه اصول فرماندهی در نیروی زمینی ارتش بر سه اصل ولایتمداری، عدالت محوری و شایسته‌سالاری استوار است، افزود: فرمانده معظم کل قوا(حفظه‌الله‌تعالی) در حکم فرمانده نیروی زمینی ارتش بر "ارتقای تحرک و کارآمدی یگان‌ها"برابر نیازهای عملیاتی روز تأکید فرمودند، بنابراین اگر امروز ولایتمداری در نزاجا بعنوان اصل مهم تبیین شده است باید تمام کارها نیز بر اساس منویات معظم‌ٌله اجرایی شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: در زمینه تحرک نیز، امروز این مؤلفه به یکی از مهم‌ترین دغدغه فرماندهان در این نیرو تبدیل شده است.

 سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: در حوزه تولید قطعات، کارخانجات شهید زرهرن و در حوزه ارتقای سطح کیفی بالگردها صنایع یاعلی را راه اندازی کرده‌ایم که امروز به معنای واقعی شاهد خودکفایی در عرصه تولید قطعات در حوزه زرهی، توپخانه، بالگرد و ... هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در حوزه مهمات، کنسرواسیون و بازآماد برخی از تجهیزات نیز به دستاوردهای مهمی دست یافته‌ایم، تصریح کرد: تولید و نگهداری مهمات یک علم بشمار می‌رود و نیروی زمینی ارتش در این حوزه با یک حرکت جهادی و مؤمنانه توانسته است در زمینه هوشمندسازی و نگهداری، کارهای بزرگی را انجام دهد و تمامی مهمات‌های خود را از حالت سنتی خارج کند تا جایی که بنابر فرمایش امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش، جابجایی مهمات از فضای باز به زاغه‌های سرپوشیده شبیه به یک معجزه تلقی شد. علاوه بر این در حوزه زرهی، توپخانه و بالگردی نیز به گلوله‌های هوشمند دست یافته‌ایم.

وی دستاوردهای مهم حوزه تحرک را مرهون حمایت و پشتیبانی فرمانده بصیر و  با تدبیر ارتش دانست و  تاکید کرد: اگر حمایت‌های ستاد کل نیروهای مسلح، صنایع داخلی کشور و فرمانده کل ارتش نبود قطعاً دستاوردهای مهم نیروی زمینی ارتش تحقق پیدا نمی‌کرد.

سرتیپ حیدری عملکرد معاونت آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش را قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: امروز کارکنان آماد در سرتاسر یگان‌های نزاجا عالمانه، متواضعانه و متعهدانه ماموریت‌های مهم را انجام می‌دهند و در ارتقا تحرک ابن نیرو نیز گام‌های بزرگی را برداشته‌اند.

 در  این مراسم از نفرات برتر در حوزه لجستیک قدردانی شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین