کدخبر: 59905 تاریخ انتشار

به دنبال افزایش خشونت‌ها در کرانه باختری؛

فرماندهات اسرائیل هشدار دادند

سه تن از فرماندهان سابق ارتش رژیم صهیونیستی درباره پیآمدهای تداوم خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان در کرانه باختری و آغاز انتفاضه سوم هشدار دادند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، سه تن از فرماندهان سابق ارتش رژیم صهیونیستی که پیشتر در فرماندهی مرکزی ارتش خدمت کرده و اکنون عضوی از جنبش غیر دولتی «فرماندهان به خاطر امنیت اسرائیل» هستند، درباره پیامدهای استمرار خشونت شهرک‌نشینان در کرانه باختری هشدار دادند.

جنبش مذکور در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد و اعضای آن فرماندهان سابق ارتش، سرویس امنیت و اطلاعات عمومی (شاباک)، پلیس و موساد هستند. این جنبش خواهان حل منازعه با فلسطینیان از طریق راهکار سیاسی مبتنی بر راه‌حل دو دولت است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، سه فرمانده سابق ارتش تأکید کردند که خشونت شهر‌ک‌نشینان باعث تضعیف بازدارندگی ارتش اسرائیل خواهد شد.

آنها همچنین تأکید کردند که شهرک‌نشینان از خشونت جمعی سازماندهی‌شده استفاده می‌کنند و حاکمیت دولت و قوانین آن را به چالش می‌کشند.

به نوشته وبگاه «النشره» لبنان، این فرماندهان سابق ارتش رژیم صهیونیستی هشدار دادند که اهتمام بین‌المللی به خشونت شهرک‌نشینان به نقطه حساس و دشواری رسیده و با انتقاد همه طرف‌ها اعم از دشمن و دوست به ویژه دولت و کنگره آمریکا و اقلیت یهودیان در آمریکا مواجه شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین