کدخبر: 59855 تاریخ انتشار

پاسخ تند روسیه به آمریکا

سفارت روسیه در واشنگتن در واکنش به درخواست معاون وزیر امور خارجه آمریکا برای خروج نیروهای روسی از نزدیکی مرز اوکراین تاکید کرد، مسکو حق دارد برای خودش تصمیم بگیرد که نیروهایش را در کدام نقطه در داخل روسیه مستقر کند و به انجام مانورهای نظامی خود ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری اسپوتنیک، سفارت روسیه در واشنگتن در توییتی تاکید کرد: ما منطق وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا را که می گوید روسیه باید نیروهایش را به پادگان‌ها بازگرداند یا اینکه به آمریکا بگوید چه مانورهایی را قرار است انجام دهد و اهداف آنها چیست را درک نمی‌کینم. این در حالی است که آمریکا هیچ تمایلی به صحبت با ما درباره سطح نیروهایش در اروپا ندارد. این انتخاب ماست که کجا و چه زمانی مانورهای نظامی را در قلمرو ملی‌مان انجام دهیم. ما به انجام این مانورها ادامه خواهیم داد چرا که این اقدام به منافع امنیتی روسیه مربوط می‌شود.

سفارت روسیه در آمریکا همچنین اظهارات مطرح شده دال بر اینکه مسکو احتمالا درباره روند مذاکراتش در ژنو دروغ می گوید را رد کرد و تاکید داشت که چنین رویکردی نشان دهنده زوال فرهنگ گفت‌وگو است.

سفارت روسیه در واشنگتن در پستی در فیس بوک نوشت: ما به بیانیه جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در جریان کنفرانس خبری ۱۰ ژانویه درباره آمادگی آمریکا برای پخش احتمالی اطلاعات غلط توسط روسیه در رابطه با روند مذاکرات آمریکا-روسیه در ژنو اشاره کردیم. ما قویا چنین اظهاراتی را رد می‌کنیم. بیانیه‌های رسمی روسیه کاملا مطابق با واقعیت هستند. از همان ابتدا کشور ما حداکثر شفاف‌سازی را در رابطه با این گفت‌وگوها نشان داده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین