کدخبر: 59840 تاریخ انتشار

اعلام محور سفر وزیر خارجه اردن به آمریکا

معاون نخست وزیر و وزیر خارجه اردن در جریان سفری به واشنگتن مسائل منطقه‌ای و در رأس آن تلاش‌ها برای ایجاد چشم‌اندازی سیاسی جهت حل مسأله فلسطین و دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری فلسطینی «سما»، ایمن الصفدی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه اردن روز دوشنبه سفر کاری خود به واشنگتن را آغاز کرده و قرار است در جریان این سفر با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، مسئولان برجسته وزارت خارجه و شورای امنیت ملی، اعضای پارلمان و مجلس سنا، نهادها و مراکز تحقیقاتی و آکادمیک آمریکایی دیدار و رایزنی کند.

الصفدی در جریان دیدارهایش شماری از مسائل از جمله راه‌های تقویت روابط راهبردی بین اردن و آمریکا در زمینه‌های مختلف و تفاهم‌نامه جدیدی که دو کشور برای موفقیت آن همکاری می‌کنند، مورد بررسی قرار می‌دهد.

این تفاهم‌نامه بر کمک‌رسانی سالانه آمریکا به اردن تمرکز دارد که در سال گذشته میلادی به حدود دو میلیارد و ششصد میلیون دلار آمریکا رسید.

وزیر خارجه اردن در جریان سفرش به واشنگتن همچنین در خصوص مسائل منطقه‌ای مهم و مورد توجه دو کشور و در رأس آن تلاش‌ها برای ایجاد چشم‌انداز سیاسی برای حل مسأله فلسطین و تلاش‌ها برای دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه رایزنی خواهد کرد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین