کدخبر: 59772 تاریخ انتشار

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد؛

به دلیل نظر نهاد امنیتی با «محمد کردبچه» قطع همکاری کردیم!

سازمان برنامه و بودجه با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص اظهارات «محمد کردبچه» تاکید کرد که قطع همکاری با وی به دلیل اظهار نظر یکی از نهادهای نظارتی و امنیتی مبنی بر منع جدی به‌کارگیری نامبرده در مشاغل حساس بوده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان  برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای نوشت: در روزهای اخیر «محمد کردبچه» بعد از ترک سازمان برنامه و بودجه در مصاحبه با برخی رسانه‌ها مطالبی عنوان کرده‌اند که با واقعیت فرسنگ‌ها فاصله دارد.

با توجه به سابقه طولانی و جهت حفظ آبروی وی سازمان برنامه از پاسخ به این ادعاها تاکنون خودداری کرده اما نظر به ادامه جوسازی‌ها و بیان مطالب غیرواقعی تنها به بخشی از موارد اشاره و از بیان جزئیات و ابعاد وسیع موضوع پرهیز می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: واقعیت این است که بر اساس‌نامه رسمی یکی از نهادهای نظارتی وامنیتی مبنی بر منع جدی به‌کارگیری نامبرده در مشاغل حساس، امکان تداوم خدمت وی در سازمان برنامه‌وبودجه به طور عملی سلب شده، ازاین‌رو جلوگیری از حضور بدون دعوت او در جلسات متعدد ناشی از همین اعلام رسمی است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه تاکید شده است: از سوی دیگر محمد کردبچه سال‌های قبل بازنشسته شده و طبق قانون منع بکارگیری بازنشستگان، پرونده‌ای برای مسوولان وقت سازمان در دستگاه نظارتی دیگری برای پاسخگویی به پرداخت غیرقانونی که مجموع آن عدد قابل‌توجهی بوده تشکیل‌شده است. در این میان و باوجود ابعاد مختلف، کردبچه بدون کسب اجازه از مسوولان و بدون اخذ مجوزاسناد و مدارکی را از سازمان خارج کرده‌ است.

سازمان برنامه و بودجه همچنین در این اطلاعیه خاطرنشان کرده است: با توجه به ملاحظات دستگاه‌های امنیتی این موضوع تحت بررسی جدی است چون در مدت طولانی وی دسترسی‌های حساس و بسیار بالایی داشته است. باوجود همهٔ این موارد و اتفاقات مبهم؛ سازمان تصمیم گرفت که از نامبرده با برگزاری جلسه‌ای تجلیل به عمل آورد که وی با رد دعوت صورت گرفته، به مظلوم نمایی‌های خاص و انتشار کلیپ و صحبت‌های غیر صادقانه روی آورد.

در پایان این اطلاعیه آمده است: اسناد و مدارک این موضوعات نزد سازمان محفوظ است و در صورت صلاحدید مراجع امنیتی جهت تنویر افکار عمومی منتشر خواهد شد.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین