کدخبر: 59703 تاریخ انتشار

هشدارها در مورد ظهور "دیکتاتوری راست‌گرا" در آمریکا

یک استاد دانشگاه کانادایی هشدار داد: این احتمال وجود دارد که تا سال ۲۰۳۰ یک دیکتاتوری راست‌گرا در آمریکا حکمفرما شود به همین دلیل واشنگتن باید خود را در برابر "فروپاشی دموکراسی آمریکایی" حفاظت کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از روزنامه گاردین، "توماس هومر دیکسون" یک استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا در مطلبی در روزنامه گلوب اند میل نوشت: ما نباید نسبت به این احتمالا بی توجه باشیم چون تصور آن هم بسیار وحشتناک است.

وی در ادامه نوشت: در سال ۲۰۱۴ اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواهد شد، تقریبا از دید هر کسی مسئله ای مضحک و بی‌معنی تلقی می شد اما امروز ما در دنیایی زندگی می کنیم که این گونه مسائل ممکن است به واقعیت تبدیل شود و شرایط وحشتناک به دنبال داشته باشد.

در ادامه مطلب این استاد دانشگاه در کانادا آمده است: تا سال ۲۰۲۵، دموکراسی آمریکایی ممکن با فروپاشی مواجه شود که در نتیجه منجر به بی‌ثباتی شدید در سیاست داخلی این کشور از جمله خشونت داخلی گسترده خواهد شد. تا سال ۲۰۳۰ نیز این احتمال می رود که آمریکا تحت هدایت یک دیکتاتوری راست‌گرا قرار بگیرد.

این استاد دانشگاه کانادایی در ادامه به عواملی که متمرکز بر بازگرداندن ترامپ به کاخ سفید رد انتخابات سال ۲۰۲۴ دارند، اشاره کرد که از جمله احتمال پررنگ تر شدن فعالیت جمهوری خواهان در کنگره و یا بدست گرفتن سنا و مجلس نمایندگان آمریکا توسط حزب جمهوری خواه طی سالهای آتی است.

"توماس هومر دیکسون" در این مطلب ضمن هشدار در این رابطه که کانادا باید مراقب این بحران احتمالی در آمریکا باشد، نوشت: طوفانی وحشتناک در حال حرکت از جنوب کاناداست و کانادا آماده با این مواجهه نیست. ما در کانادا به مسئله احتمال دگرگونی و فروپاشی دمکراسی آمریکایی باشیم اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شود، حتی در حالت خوشبینانه‌تر خطرات اقتصادی و سیاسی متوجه کانادا خواهد شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین