کدخبر: 59676 تاریخ انتشار

عملیات امنیتی حشد الشعبی در نینوا آغاز شد

سازمان حشد شعبی عراق امروز (دوشنبه) از آغاز عملیات امنیتی گسترده برای تعقیب و پیگرد باقیمانده‌های اعضای گروه تروریستی داعش در جزیره نینوا خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از سایت شفق نیوز، تیپ ۴۴ "انصار المرجعیه" وابسته به حشد شعبی، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای امنیتی صبح امروز عملیات گسترده‌ای را در جزیره نینوا با نظارت حمید الیاسری، فرمانده تیپ ۴۴ و عبدالجبار نعیمه الطائی، فرمانده عملیات غرب نینوا انجام دادند.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، در این عملیات نیروهای قهرمان ارتش، معاون فرمانده لشکر ۲۰، عملیات و اطلاعات حشد شعبی، تیم مهندسی میدانی و نظامی، گردان توپخانه حشد شعبی و نیروهای هوایی و هواپیماهای ارتش مشارکت دارند.

در این بیانیه همچنین آمده است، قبل از این عملیات  جنگنده‌های "اف ۱۶" مخفیگاه‌های داعش در جزیره "الحضر" واقع در جنوب غربی نینوا را هدف حملات هوایی خود قرار دادند.

عراق در سال ۲۰۱۷ پیروزی بر داعش را با باز پس گیری تمامی اراضی که داعش در سال ۲۰۱۴ تصاحب کرده و یک سوم مساحت کشور بود، اعلام کرد؛ اما این تشکیلات همچنان از طریق گروه‌های زیرزمینی خود در مناطق مختلف و گسترده دست به حملات پراکنده می‌زند.

مقامات عراق هزاران تن را به اتهام وابستگی به داعش طی سال‌های گذشته بازداشت کرده‌اند و هنوز جستجوی مظنونان تروریستی ادامه دارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین