کدخبر: 59598 تاریخ انتشار

عربستان از همسایگان درخواست موشک کرد

در حالی که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در برابر حملات هوایی عربستان، حملات موشکی و پهپادی را به خاک این کشور کشانده‎ اند، ریاض با توسل به کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس، خواستار کمک برای تامین ذخیره موشک‌های رهگیر و پدافندی خود شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روزنامه انگلیسی "فایننشال تایمز" به نقل از منابعی که آنها را بلندپایه خوانده است، فاش کرد که عربستان سعودی درخواستی را از چند کشور عرب حوزه خلیج‌فارس کرده است تا به ریاض برای تجهیز بیشتر زرادخانه موشکی‌اش به سامانه موشکی "پاتریوت" کمک کنند. دلیل این درخواست، افزایش حملات یمنی ها به مواضع نظامی در عمق خاک این کشور پادشاهی عنوان شده است.

فایننشال تایمز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که نامش را فاش نکرده است، نوشت: این یک موضوع فوری است. ریاض ممکن است موشک‌های رهگیری را از تعدادی از کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس دریافت کند و ما روی آن کار می‌کنیم. این گزینه ممکن است سریع‌تر از خرید مستقیم از آمریکا محقق شود.

این منبع همچنین افزود که زرادخانه موشکی عربستان احتمالا ظرف چند ماه تمام شود و دستیابی به موشک از کشورهای دیگر مستلزم موافقت آمریکا است.

یک منبع مطلع دیگر از روند مذاکرات سعودی در این‌باره تصریح کرد، عربستان سعودی این موشک‌ها را از "دوستانش" خواسته است، اما این درحالی است که ذخایر این کشورها قابل توجه و زیاد نیست.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین