کدخبر: 59407 تاریخ انتشار

انتقاد تند یک نماینده از لایحه بودجه 1401

نماینده مردم تبریز در مجلس در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱، گفت: دولت جایگزین مناسبی برای حذف ارز ترجیحی ندارد، همچنین لایحه بودجه ۱۴۰۱ تورم مضاعفی خلق خواهد ‌کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، محمدحسین فرهنگی در جلسه علنی امروز(یکشنبه)در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: جایگزین مناسبی برای حذف ارز ترجیحی وجود ندارد و این یعنی فشار بر امنیت غذایی، تورم بیشتر و انواع دیگر مشکل‌ها.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از افزایش ۶۲ درصدی مالیات در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: افزایش مالیات، تولید را متأثر خواهد کرد. بر خلاف شعارهای داده‌ شده، بر مالیات دهنده‌های سابق فشار وارد می شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس از افزایش ۱۰ درصدی حقوق‌ها انتقاد کرد و گفت: چرا به اسم بودجه انقباضی، مالیات ۶۰ درصد گران می‌شود اما حقوق‌ها ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، لایحه بودجه ۱۴۰۱ تورم مضاعفی خلق خواهد ‌کند.

فرهنگی با بیان اینکه ردیف بسیاری از پروژه‌ها حذف شده است، گفت: این بسته سیاستی باید به دولت برگردد و تجدید نظر شود. ردیف‌های مربوط به نفت در لایحه بودجه عملیاتی نیست و قابلیت اجرایی ندارد. خواهش بنده این است که دولت محترم لایحه را بازنگری کند چرا که این امکان در مجلس وجود ندارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین