کدخبر: 59388 تاریخ انتشار

واکنش انصارالله به ادعاهای ائتلاف عربی

جنبش انصارالله یمن ادعای ائتلاف متجاوز عربی مبنی بر استفاده نظامی ارتش یمن از بنادر این کشور را "ساختگی" خواند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از شبکه خبری المیادین، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن، وابسته به جنبش انصارالله نسبت به اظهارات سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان درباره استفاده نظامی ارتش و نیروهای مردمی یمن از بنادر این کشور واکنش نشان داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای در این باره تاکید کرد: تلاش‌ها برای توجیه هدف قرار دادن بنادر یمن توسط ائتلاف متجاوز، صرفا یک اقدام نمایشی است که شکست خفت‌بار عربستان را به دنیا نشان می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: ادعاهای سخنگوی ائتلاف متجاوز درباره بنادر "الحدیده" و "رأس عیسی" "شکست خورده و ساختگی" هستند.

وزارت خارجه یمن در ادامه آورده است: عربستان می‌داند که خودش با تجاوزاتش طرف و دلیل اصلی است که منطقه دریای سرخ و باب المندب را به عرصه‌ای برای عملیات نظامی تبدیل کرده است.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد: کشتی "روابی"، (کشتی اماراتی توقیف شده توسط نیروهای یمن) و سایر کشتی‌ها در محدوده عملیات نیروهای دفاعی صنعا بوده است و وضعیت فعلی منطقه عملیات دریایی ارتش در امتداد سواحل یمن، نقش این کشتی‌ها را به طور مستقیم یا غیرمستقیم در تجاوز نظامی به یمن فاش کرده و تأیید می‌کند.

در این بیانیه همچنین آمده است: عربستان، کشورهای غربی و آمریکا عامل اصلی ایجاد همه مشکلات و سوء استفاده‌ها و تبدیل دریای سرخ و تنگه باب المندب به یک منطقه جنگی احتمالی هستند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی در تلاش برای توجیه حملات به بنادر یمن مدعی شد که "شواهدی" مبنی بر استفاده نظامی انصارالله یمن از بنادر الحدیده و "الصلیف" وجود دارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین