کدخبر: 50488 تاریخ انتشار

آمریکا به دنبال آغاز جنگ بزرگ!

رئیس هیات مذاکره کننده روسیه در مذاکرات کنترل تسلیحات در وین اعلام کرد که هدف آمریکا، آغاز جنگی کوچک در دریای سیاه است.

آمریکا به دنبال آغاز جنگ بزرگ!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، کنستانتین گاوریلوف روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ گفت: هدف اصلی آمریکا در دریای سیاه، ایجاد تفرقه بین روسیه و اروپا با آغاز جنگ کوچک است.

به گفته دیپلمات روس، اوکراین و آمریکا، به هر اقدامی متوسل می شوند تا توجه افکار عمومی را از مسائل داخلی اوکراین منحرف کنند. 

وی با بیان اینکه هدف اصلی آمریکا، جدایی انداختن بین روسیه و کشورهای اروپایی است، اظهار کرد: آنها به این مساله توجه نمی کنند که این اقدامات چه نتایجی خواهد داشت. 

رئیس هیات روسیه در مذاکرات کنترل تسلیحات در وین تصریح کرد که روسیه قصد ندارد تن به اعمال تحریک آمیز بدهد و می تواند در آرامش به مذاکرات ادامه دهد و این رویکرد مسکو تا یک شرایط معینی که آنها به اقدامات غیرمعقولانه دست بزنند، ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما می خواهیم که چنین وضعیتی رخ ندهد و تمام تلاش های ممکن را برای این منظور بکار می گیریم. 

 گاوریلوف خاطرنشان کرد که هیچ گونه شواهدی دال بر تمرکز نیروهای روسیه در مناطق مرزی با اوکراین در دست نیست.

برخی از رسانه های آمریکایی در یک هفته اخیر از تمرکز نیروهای روسیه در مرز این کشور با اوکراین خبر داده و مدعی شدند مسکو در زمستان به اوکراین حمله می کند. 

رئیس جمهموری روسیه به تازگی با انتقاد از رویکرد غرب و آمریکا در دریای سیاه گفت که اقدامات کشورهای غربی در دریای سیاه تنش زا و  ناقض قوانین بین المللی است.

وی با انتقاد از اقدامات و تحرکات نظامی کشورهای غربی در دریای سیاه گفت: در فاصله ۲۰ کیلومتری مرزهای روسیه بمب افکن های راهبردی پرواز می کنند که حامل سلاح های بسیار جدی هستند.

ولادیمیر پوتین افزود: روسیه به فعالیت های نظامی ناتو و آمریکا در مجاورت مرزهای خود پاسخ مناسب خواهد داد. ناتو بطور پیشگامانه همه ساز و کارهای گفت و گو و همکاری (با روسیه) را از بین برد.  

وی با بیان اینکه مسکو نیازی به مناقشه در مرزهای غربی خود ندارد، اظهار کرد: هشدار ما به کشورهای غربی اخیرا تاثیر مشخصی داشته و تنش ها و نگرانی هایی در بین آنها (در مورد روسیه) وجود دارد.

پوتین معتقد است که این وضع (نگرانی و ترس غرب) باید تا حد امکان بطول بیانجامد تا اینکه کسی به فکرش خطور نکند که در مناطق مرزی غربی روسیه مناقشه برپا کند. ما نیاز به مناقشه نداریم.  

به گفته وی، کشورهای غربی نسبت به هشدارهای روسیه و بیانات آن درباره خطوط قرمز این کشور بسیار سطحی رفتار می کنند.  

وی با خطاب قرار دادن سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که روسیه باید از غرب تضمین های جدی در مورد امنیت خود بگیرد این موضوع حتما باید مطرح شود.  

پوتین یک هفته پیش هم نسبت به حضور دو ناو آمریکایی در دریای سیاه ابراز نگرانی و خاطرنشان کرده بود که با دوربین یا تجهیزات نظامی می توان این ناوها را از محل اقامتگاه وی در بندر سوچی در ساحل دریای سیاه مشاهده کرد. 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین