کدخبر: 50400 تاریخ انتشار

حمله جدید اسرائیل دفع شد

منابع رسمی دمشق بامداد چهارشنبه گزارش دادند که پدافند هوایی ارتش این کشور حملات رژیم صهیونیستی به شهر حمص در غرب سوریه را دفع کرده است.

حمله جدید اسرائیل دفع شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با تأیید این خبر اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه با موشک‌های صهیونیستی در آسمان استان حمص مقابله و بیشتر آنها در منطقه "الوسطی" ساقط شده است.

یک مقام نظامی که خواست نامش محفوظ بماند به سانا گفت که حدود ساعت یک و ۲۶ دقیقه بامداد به وقت محلی دشمن اسرائیلی با چندین فروند موشک از سمت شمال شرق بیروت دست به تجاوز نظامی زد و برخی از اماکن در منطقه الوسطی را هدف قرار داد که با مقابه پدافند هوایی ارتش ما روبرو شد که بیشتر موشک‌ها منهدم شد.

این مقام امنیتی البته گفت که در این حمله دو غیر نظامی کشته و همچنین موجب زخمی شدن یک غیرنظامی دیگر به همراه ۶ نظامی شد و برخی خسارت‌های مالی نیز به مناطق شلیک شده وارد کرده است.

حُمص که در دوران باستان اِمِسا  نام داشت، سومین شهر بزرگ سوریه است. این شهر در غرب سوریه قرار دارد و مرکز استان حُمص به حساب می‌آید.

دقایقی پیش نیز سانا گزارش داد که چندین انفجار در استان حمص رخ داده است.

پدافند هوایی ارتش سوریه بارها در ماه‌های اخیر حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف این کشور را دفع کرده بود.

تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه چند ماه پس از آن روی می‌دهد که ""اسکات ریتر" عضو پیشین کمیسیون بازرسی سلاح های کشتار جمعی عراق هشدار داده بود که ادامه حملات اسرائیل به سوریه ممکن است موجب درگیری منطقه‌ای شود.

رژیم اسرائیل در سال‌های اخیر بارها به دمشق و مناطق مختلف سوریه حمله هوایی کرده که با رهگیری به موقع پدافند هوایی دمشق در بیشتر مواقع، این حملات دفع شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین