کدخبر: 50340 تاریخ انتشار

پیشنهاد زاکانی به ایتالیا!/ شهردار تهران چه فکری در سر دارد؟

شهردار تهران پیشنهاد خواهرخواندگی تهران و رم و تشکیل کارگروه مشترک بین این ۲ شهر و ایجاد زمینه حضور شهردار رم به تهران را ارایه کرد و گفت: این امر می‌تواند زمینه یک همکاری مشترک برای گام‌های بلند و پیوستگی عملی بین ۲ شهر در موضوعات‌ بشردوستانه و متعارف شهری باشد.

پیشنهاد زاکانی به ایتالیا!/ شهردار تهران چه فکری در سر دارد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ به نقل از شهرداری تهران، علیرضا زاکانی روز سه شنبه در دیدار با جوزپه پرونه سفیر ایتالیا بر توسعه هنر معماری گذشته ایرانی که در دوره های قبل کمتر در کالبد شهر مورد دقت قرار گرفته است تاکید کرد.

وی همکاری با ایتالیا را در سرفصل های مختلف از جمله ترافیک، حمل و نقل، آلودگی هوا، موضوعات زیست محیطی، پسماند، سرمایه گذاری، ساخت وساز و گردشگری ضروری دانست. 

سفیر ایتالیا در تهران نیز گفت: در زمینه فرهنگی هدف ما در سفارت ایتالیا برجسته سازی میراث فرهنگی و هنری تهران و روابط ایران و ایتالیا است.

پرونه اضافه کرد: همچنین شرکت های ایتالیایی می توانند در زمینه مدیریت آب، مدیریت پسماند و انرژی های تجدید با شرکت های ایرانی در تهران همکاری کنند.

همچنین شفیق دیوب سفیر سوریه در ایران در دیدار با زاکانی، مدیریت شهرداری در تهران را کار آسانی ندانست و افزود: البته من اطمینان دارم که شما در این پست موفق خواهید بود و امیدوارم در توسعه شهر تهران سهیم باشید.

شهردار تهران نیز روابط و پیوستگی ایران و سوریه را فراتر از ۲ کشور متعارف توصیف کرد و گفت: در دوره جدید مدیریت شهری معتقد به تحول در روح و کالبد شهر تهران به طور همزمان هستیم.

زاکانی اظهار امیدواری کرد که در بُعد نرم افزار شهر نیز تحولات جدی اجتماعی در تهران ایجاد کنیم و زمینه ساز حضور مردم برای قبول مسئولیت و اداره شهر برمحور نخبگان باشیم.

شهردار تهران دیروز (سه شنبه) با سفیر کشور ژاپن در تهران نیز دیدار کرد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین