کدخبر: 50184 تاریخ انتشار

بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ کاندیدا خواهد شد؟

اگر بایدن دوباره انتخاب شود، در آغاز دور دوم ریاست جمهوری خود ۸۲ ساله خواهد بود.

بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ کاندیدا خواهد شد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از "گاردین"، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که بایدن کاندیدا خواهد شد و این قصد اوست. جو بایدن مسن ترین رئیس جمهوری آمریکا که محبوبیت خود را در ماههای اخیر بشدت از دست داده است، قصد دارد برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا کاندیدا شود.

بایدن و مشاورانش در روزهای اخیر مشغول اطمینان دادن به متحدان رئیس جمهوری در خصوص تصمیم بایدن برای شرکت در دور دوم ریاست جمهوری بوده‌اند. اگر بایدن دوباره انتخاب شود، در آغاز دور دوم ریاست جمهوری خود ۸۲ ساله خواهد بود.
 
در حالی که برنامه‌های بایدن برای سال ۲۰۲۴ ممکن است طی دو سال آینده تغییر کند، منابع نزدیک به رئیس‌جمهوری از زمان آغاز به کار وی در ژانویه تاکید کرده‌اند که بایدن برای دور دوم رقابت خواهد کرد. در نظرسنجی‌های اخیر میزان رضایت از بایدن به دلیل وضعیت اقتصادی به‌ویژه افزایش قیمت‌ها به‌طور پیوسته کاهش یافته است.
پیش از این، کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ای.بی.سی نیوز پس از طفره رفتن در پاسخ به آینده سیاسی جو بایدن، گفته بود که هنوز صحبتی درباره حضور دوباره یا عدم حضور وی در انتخابات ۲۰۲۴ نشده است.
بر اساس این نظرسنجی ۴۵ درصد از آمریکایی ها معتقدند بایدن از لحاظ جسمانی و روحی برای حضور در سمت ریاست جمهوری آمریکا فرد مناسبی نیست.
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

نتیجه دربی 97 را پیش بینی کنید
  • اتحادیه اروپا پنجشنبه شب از اختصاص ۳۲۵ میلیون یورو به برنامه کمک به پناهندگان در ترکیه، به عنوان بخشی از بسته کمکی سه…