کدخبر: 50153 تاریخ انتشار

آمریکا با جمهوری آذربایجان چه ارتباطی دارد؟

" لی لیتزنبرگر " سفیر آمریکا در جمهوری آذربایجان روز دوشنبه بدون اشاره به تحرکات منفی و مخرب واشنگتن و صهیونیست ها در منطقه گفت که ما تنش بین جمهوری آذربایجان و ایران را از نزدیک دنبال می کردیم و از این وضعیت بسیار نگران بودیم.

آمریکا با جمهوری آذربایجان چه ارتباطی دارد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ به نقل از خبرگزاری " آپا " جمهوری آذربایجان ، لیتزنبرگر مدعی شد که  ایالات متحده از ثبات در روابط آذربایجان و ایران خشنود  است.

سفیر آمریکا در باکو ادامه داد که  آذربایجان تنها کشوری است که هم مرز با روسیه و ایران  است  و این وضعیت جغرافیایی گاهی اوقات می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.خیلی خوشحالیم که وضعیت به ثبات رسیده است. به نظر می رسد که روابط به حالت عادی بازگشته ، ما می خواهیم مرزهای پایدار و بدون درگیری را برای آذربایجان ببینیم.

سفیر آمریکا  با بیان اینکه از زمان درگیری سال گذشته در قره باغ ، قاچاق مواد مخدر در مرزهای جنوبی جمهوری آذربایجان افزایش یافته است، افزود که اما خبر خوب این است که گمرک و نیروی مرزبانی آذربایجان توانایی های خود را در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تقویت کرده اند. خوشحالیم که تجهیزات و لوازم مورد استفاده آنها توسط آمریکا ارائه شده است.

وی توضیح داد که  آمریکا برنامه ای برای کمک به آذربایجان در تامین امنیت مرزهایش دارد و این کمک ها شامل انواع تجهیزات مورد نیاز است .ایالات متحده همچنین برنامه های آموزشی برای ماموران گمرک و مرزبانی جمهوری آذربایجان دارد . در عین حال، ما این کمک ها را برای حفاظت از زیرساخت های انرژی بسیار مهم آذربایجان در دریای خزر انجام می دهیم

لیتزنبرگر ادامه داد که تجهیزاتی که ما ارائه می کنیم امکان می دهد تا زیرساخت های انرژی آذربایجان در دریای خزر را رصد شود .  به تازگی یک فروند  ناو حامل سیگار قاچاق در دریای خزر توسط  یک دستگاه  رادار که چند هفته پیش به جمهوری آذربایجان تحویل دادیم ، توقیف شد . از اینکه در کنترل و حفاظت از مرزهای دولت باکو کمک می کنیم خرسندیم.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

نتیجه دربی 97 را پیش بینی کنید