کدخبر: 50078 تاریخ انتشار

آغاز رزمایش پدافند موشکی روسیه برای مقابله با ناتو+جزییات

روسیه در شبه جزیره کریمه با استفاده از تسلیحات موشکی از جمله سامانه اس-۴۰۰ به منظور مقابله با حضور گسترده نیروهای ناتو در دریای سیاه، رزمایش پدافند موشکی برگزار کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای سیاه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که واحدهای پدافند موشکی در این رزمایش،  موشک های بالدار دشمن فرضی را نابود کردند.   

 در این رزمایش، از سامانه های پدافندی اس-۴۰۰ و پانتسیر استفاده شد و این تسلیحات، اهداف پرنده را جستجو و نابود کردند.

واحدهای پدافند موشکی شرکت کننده در این رزمایش با بکارگیری سامانه های پدافند موشکی، چندین هدف پرنده در ارتفاعات و سرعت متفاوت را شناسایی، رهگیری و نابود کردند.  

 دریای سیاه، محدوده اصلی رویارویی دریایی روسیه و کشورهای عضو ناتو شده است.  

آمریکا در راس چندین کشور غربی و برخی کشورهای منطقه دریای سیاه ازجمله اوکراین و گرجستان در هفته های اخیر در دریای سیاه رزمایشی برگزار کرد که دومین رزمایش ناتو در ماههای اخیر در این پهنه آبی بود.

رئیس جمهموری روسیه به تازگی با انتقاد از رویکرد غرب و ناتو در دریای سیاه گفت که اقدامات تنش زای اخیر کشورهای غربی در دریای سیاه، خارج از معیارهای قوانین بین المللی است و آن را نقض می کند. وی با انتقاد از اقدامات و تحرکات نظامی کشورهای غربی در دریای سیاه گفت: در فاصله ۲۰ کیلومتری مرزهای روسیه بمب افکن های راهبردی پرواز می کنند که حامل سلاح های بسیار جدی هستند.

وی افزود: روسیه به فعالیت های نظامی ناتو در مجاورت مرزهای خود پاسخ مناسب خواهد داد. ناتو بطور پیشگامانه همه ساز و کارهای گفت و گو و همکاری (با روسیه) را از بین برد.  

رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه مسکو نیازی به مناقشه در مرزهای غربی خود ندارد، اظهار کرد: هشدار ما به کشورهای غربی اخیرا تاثیر مشخصی داشته و تنش ها و نگرانی هایی در بین آنها (در مورد روسیه) وجود دارد.

پوتین معتقد است که این وضع (نگرانی و ترس غرب) باید تا حد امکان بطول بیانجامد تا اینکه کسی به فکرش خطور نکند که در مناطق مرزی غربی روسیه مناقشه برپا کند. ما نیاز به مناقشه نداریم.  

به گفته پوتین، کشورهای غربی نسبت به هشدارهای روسیه و بیانات آن درباره خطوط قرمز این کشور بسیار سطحی رفتار می کنند.  

وی با خطاب قرار دادن سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که روسیه باید از غرب تضمین های جدی در مورد امنیت خود بگیرد این موضوع حتما باید مطرح شود.  

پوتین یک هفته پیش هم نسبت به حضور دو ناو آمریکایی در دریای سیاه ابراز نگرانی و خاطرنشان کرده بود که با دوربین یا تجهیزات نظامی می توان این ناوها را از محل اقامتگاه وی در بندر سوچی در ساحل دریای سیاه مشاهده کرد.   

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز به تازگی گفت که روسیه اقدامات تحریک آمیز کشورهای عضو ناتو و اتحادیه اروپا را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی، لاوروف روز جمعه در دیدار با آن لینده وزیر امور خارجه سوئد با انتقاد از مواضع کشورهای غربی در مورد اوکراین گفت: ما چشمان خود را به روی اقدامات تحریک آمیز آشکار که هر روزه ازطرف ناتو و اتحادیه اروپا شاهد هستیم ازجمله تلاش آنها برای حمایت از روحیه خصومت جویانه و جنگ طلبی مقامهای اوکراینی، نخواهیم بست.

وی افزود: روسیه از تلاش کشورهای غربی برای آماده سازی ارتش اوکراین برای عملی کردن برنامه هایی که دائما به آن تهدید می کند- به عنوان مثال تصرف با استفاده از زور منطقه دونباس- رضایت ندارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین