کدخبر: 50013 تاریخ انتشار

پهپادهای یمنی اقتصاد عربستان را نابود کرد!+جزییات

پس از گذشت یک روز از به پرواز درآمدن ۱۴ پهپاد مهاجم یمنی از سوی نیروهای جنبش انصارالله بر فراز شماری از شهرهای سعودی و هدف قرار گرفتن تاسیسات شرکت نفت غول پیکر آرامکو سعودی در جده، بازار بورس عربستان دیروز (یکشنبه) بزرگ ترین افت خود در یک سال گذشته را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ تارنمای خبری " الخلیج الجدید"، شاخص بازار سهام عربستان دیروز  در یک رویداد بی سابقه  از اکتبر ۲۰۲۰ به این سو با  افت ۱.۹% بیشترین کاهش را به خود دید.

این در حالی است که سهام بانک "الراجحی"  ۲.۲% و آرامکو ۱.۹%. کاهش نشان داد.

 سرتیپ «یحیی سریع» عصر امروز (شنبه) در کنفرانس خبری اظهار داشت: نیروهای مسلح یمن در پاسخ به افزایش حملات وحشیانه نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان و ادامه جنایات آن‌ها علیه مردم یمن، عملیات نظامی گسترده‌ای را در عمق خاک عربستان سعودی انجام دادند و طی این عملیات مراکز و پایگاههای حساس در پنج شهر عربستان هدف قرار گرفت.  

وی افزود: نیروهای مسلح یمن با چهار فروند پهپاد از نوع «صماد ۳» پایگاه ملک خالد در ریاض و پایگاههای نظامی فرودگاه بین المللی ملک عبدالله در جده را هدف قرار داد. 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: همچنین پالایشگاه «آرامکو» عربستان در جده را با چهار فروند پهپاداز نوع صماد ۲ هدف قرار گرفت.  

وی افزود: در این عملیات نیروهای مسلح یمن به وسیله یک فروند پهپاد از نوع «صماد ۳» موفق به هدف قرار دادن یک پایگاه نظامی مهم در فرودگاه بین المللی «ابها» شدند و و با پنج فروند پهپاد از نوع «قاصف ۲ K» اهداف نظامی مختلف در مناطق «ابها»، «جیزان» و «نجران» را بمباران کردند. 

سرتیپ سریع اظهار داشت که نیروهای مسلح یمن با ۱۴ پهپاد از نوع «صماد ۳»، «صماد ۲» و قاصف  ۲ K  » در این عملیات گسترده شرکت کردند. 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین