کدخبر: 49952 تاریخ انتشار

برای رسانه‌های افغانستان؛

خط و نشان جدی طالبان کشیده شد

طالبان از مسوولان رسانه ها در افغانستان خواست که در تولیدات خود اعم از فیلم و سریال شعائر مذهبی را مراعات کرده و از نمایش برنامه هایی که در آنها افراد نقش انبیا و صحابه را بازی کرده اند، خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، ذبیح الله مجاهد دیروز یکشنبه گفت که از رسانه ها حمایت می کنیم اما در چارچوب شریعت اسلامی و باید تولیداتشان مطابق شریعت اسلامی باشد.

خبرگزاری باختر افغانستان به نقل از مجاهد اعلام کرد که آنها مسئولیت دارند تا به خاطر اصلاح جامعه کار کنند که نظام اسلامی حاکم شود و از رسانه ها خواست تا تولیداتشان را مطابق منافع ملی و شریعت اسلامی آماده کنند و برنامه های دینی تربیتی و اخلاقی بیشتری نمایش دهند.

محمد خالد حنفی سرپرست وزارت ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر طالبان هم گفته است که شریعت اسلامی روی امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرده است.

حنفی اضافه کرد، عصر حاضر عصر فتنه است و باید بر روی معروف ها بیشتر کار شود تا منکرات پایان یابد.

وی گفته است که شماری از رسانه ها برنامه هایی را منتشر می کنند که در تضاد با شریعت اسلامی و عرف جامعه افغان است و باید از نشر این برنامه ها خودداری شود زیرا نشر این برنامه ها ذهنیت و عقیده جوانان را مخدوش می کند.

حنفی گفته است فیلم های خارجی که مطابق عرف و فرهنگ افغانستانی نیست، نباید پخش شود و از پخش برنامه ها و سریال های خلاف شعائر اسلامی و انسانی باید خوداری کرد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین