کدخبر: 49771 تاریخ انتشار

روسیه «آمریکا» را نگران کرد!

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد واشنگتن در مورد فعالیت غیرمعمول روسیه در مرز اوکراین نگرانی واقعی دارد.

روسیه «آمریکا» را نگران کرد!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از رسانه های خارجی، بلینکن که به آفریقا سفر کرده است، روز شنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در سنگال مدعی شد: در مورد فعالیت های غیر معمول نظامی روسیه در نزدیکی مرزها با اوکراین و برخی لفاظی ها از سوی روسیه نگرانی واقعی داریم.

به گزارش ایرنا، آمریکا که همواره به دنبال راه‌هایی برای تحت فشار قراردادن روسیه به عنوان ابرقدرت رقیب خود در شرق بوده، اکنون با طرح این ادعا که حضور نیروهای روس در مرز اوکراین تهدیدی برای این کشور محسوب می‌شود، به دنبال بهانه‌ای تازه برای ایجاد تنش در این منطقه و افزایش فشار بر روسیه است. 

روسیه بارها عنوان کرده اقدامات نظامی‌اش در مرز با اوکراین اقدامات عادی نظامی است اما آمریکا و متحدانش همچنان قصد دارند شرایط مرز روسیه با اوکراین را پرتنش جلوه دهند. 

وزیر امور خارجه آمریکا ادعا کرد که کاخ سفید نگرانی های خود را با همکاران اروپایی در خصوص آمادگی احتمالی روسیه برای حمله به اوکراین به اشتراک گذاشته است.

ببلینکن خاطرنشان کرد: ما نمی دانیم قصد ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه چیست. اما می دانیم در گذشته چه اتفاقی افتاده است. ما از تلاش برای استناد به تعدادی از تحریکات واهی از سوی اوکراین و یا هر کشور دیگری و استفاده از آن به عنوان یک بهانه  آگاه هستیم.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین