کدخبر: 49764 تاریخ انتشار

وزیر خارجه اردن:

منطقه به فعالیت‌های دیپلماسی کاربردی نیاز دارد

وزیر امور خارجه و مهاجران اردن گفت: منطقه خاورمیانه به انجام فعالیت‌های دیپلماسی کاربردی نیاز دارد تا اختلاف‌ها و درگیری ها در آن پایان یابد.

منطقه به فعالیت‌های دیپلماسی کاربردی نیاز دارد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ به نقل از خبرگزاری بحرین، «ایمن صفدی» دیروز (شنبه) در سومین جلسه از سلسله نشست‌های کنفرانس امنیت منطقه‌ای (گفت و گوی منامه) در پایتخت بحرین، اظهار داشت: منطقه ما (خاورمیانه) امروز بیش از آنکه به فعالیت‌های بازدارندگی نیاز داشته باشد به راه حل‌های ریشه‌ای نیاز دارد.  

وی در این نشست که با عنوان «دیپلماسی و بازدارندگی» برگزار شد، به این نکته اشاره کرد که منطقه خاورمیانه و غرب آسیا بر اثر درگیری‌ها و بحران‌های فراوان که بر ابعاد زندگی تاثیرات منفی گذاشته، آسیب دیده است.    

صفدی خاطرنشان کرد که بازدارندگی ممکن است به معنای تعامل با راه حل‌های کوتاه مدت باشد، اما [ برای ثبات و امنیت خاورمیانه ] باید از طریق دیپلماسی کاربردی به سمت راه حل‌های بلندمدت حرکت کنیم. 

وزیر امور خارجه اردن افزود: باید زمینه‌هایی که در آن‌ها کار می‌کنیم را مشخص کنیم تا بتوانیم بر درگیری‌ها و اختلاف‌ها فائق آییم.  

وی درباره پرونده فلسطین و رژیم اسرائیل نیز بر اهمیت تشویق راه حل دو کشور تاکید کرد. 

کنفرانس امنیت منطقه‌ای (گفت و گوی منامه) از دیروز جمعه با حضور شماری از مقامات سیاسی و امنیتی کشورها در منامه پایتخت بحرین آغاز شده است و تا فردا ادامه دارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین