کدخبر: 49696 تاریخ انتشار

چین این شرکت‌های فناوری را نقره داغ کرد!

اداره نظارت بر بازار چین چند غول حوزه فناوری این کشور از جمله شرکت های علی بابا، بایدو، جی دی و جیلی را به دلیل گزارش نکردن چند مورد معامله قدیمی به دولت جریمه کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از ساوث چاینا مورنینگ پست، اداره نظارت بر بازار چین روز شنبه اعلام کرد این شرکت ها را به دلیل عدم اعلام ۴۳ مورد معامله مربوط به سال ۲۰۱۲ جریمه می کند و اضافه کرد که آنها قوانین ضد انحصاری را نقض کرده اند.

شرکت‌های درگیر در این پرونده‌ها هر کدام ۵۰۰ هزار یوان (۸۰ هزار دلار) جریمه شده اند که حداکثر مجازات طبق قانون ضد انحصاری سال ۲۰۰۸ چین است.

چین با هدف جلوگیری از سوء استفاده از قدرت بازار برای سرکوب رقابت، سوء استفاده از داده‌های مصرف‌کنندگان و نقض حقوق مصرف‌کننده، کنترل خود را بر پلتفرم‌های اینترنتی تشدید کرده است.

اولین معامله ذکر شده خریدی در سال ۲۰۱۲ بوده است که توسط بایدو و یک شریک آن انجام شده بود. جدیدترین آن هم یک قرارداد در سال ۲۰۲۱ بین بایدو و جیلی، خودروساز چینی بوده است.

سایر معاملات مورد اشاره اداره نظارت بر بازار چین شامل خرید یک شرکت نقشه برداری و ناوبری دیجیتال چینی به نام "اوتو ناوی" توسط علی بابا در سال ۲۰۱۴ و خرید ۴۴ درصد از سهام شرکت "الی دات می"  در سال ۲۰۱۸ برای تبدیل شدن به بزرگترین سهامدار خدمات تحویل غذا بوده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین