کدخبر: 49608 تاریخ انتشار

اظهارات جدید ضد ایرانی مقام آمریکایی در آستانه مذاکرات وین!+جزییات

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد که تهران به نقطه بی‌بازگشت برای احیای برجام نزدیک می‌شود.

اظهارات جدید ضد ایرانی مقام آمریکایی در آستانه مذاکرات وین!+جزییات
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ روزنامه نشنال امارات، او در یک سخنرانی خطاب به شرکت‌کنندگان در هفدهمین نشست امنیتی منامه، مدعی افزایش اورانیوم غنی‌شده در تاسیسات هسته‌ای ایران شد و گفت که اگر تهران  با سرعت فعلی به پیشرفت‌ غنی‌سازی اورانیوم ادامه دهد، زمانی خواهد رسید که احیای برجام غیرممکن خواهد شد.

درحالیکه آمریکا از بزرگترین فروشنده‌های سلاح در جهان است و صاحب چندین هزار کلاهک هسته‌ای است، مالی مدعی است که زمان رو به اتمام است و آنها (ایران) در حال ایجاد بحران اشاعه سلاح هستند.

مالی در این کنفرانس اعلام کرد که هدف سفر او  به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس گفتگو با متحدان آمریکا در منطقه پیش از سرگیری مذاکرات با ایران در وین است.

وی همچنین با تکرار ادعاهای جو بایدن رییس جمهوری آمریکا افزود که واشنگتن ادامه اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نمی دهد. 

مالی با اینکه اقدامات آمریکا در منطقه تنش آفرین بوده، مدعی شد که دولت بایدن متعهد به امنیت منطقه و مراقب فعالیت‌های ایران در منطقه است.

وی اضافه کرد که کمک به شرکایمان، دفاع از متحدانمان و بازداری از ایران تمرکز آمریکا است.

این مقام آمریکایی تاکید کرد که مذاکرات وین نه تنها درباره توافق هسته‌ای است بلکه بازگشت به این توافق یک عنصر مهم در ایجاد ثبات در منطقه است. مالی افزود: امیدواریم که اگر به توافق برگشتیم بتوانیم در مورد معماری امنیت منطقه‌ای گفتگو کنیم.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بیان کرد که آمریکا با چین و روسیه در یک راستا برای مذاکرات وین تلاش می‌کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

نتیجه دربی 97 را پیش بینی کنید