کدخبر: 49603 تاریخ انتشار

روسیه در لفافه به ترکیه هشدار داد+جزییات

سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو وزیران امور خارجه روسیه و ترکیه در گفت و گویی تلفنی درباره اوضاع منطقه قفقاز جنوبی و مناقشه اوکراین تبادل نظر کردند و طرف روسی خواستار توجه ترکیه به نگرانی مسکو در مورد همکاری های فنی-نظامی آنکارا با کی یف شد.

روسیه در لفافه به ترکیه هشدار داد+جزییات
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: وزیران خارجه روسیه و ترکیه بطور مفصل در مورد اوضاع منطقه با محوریت اوضاع اوکراین گفت و گو کردند.  

طرف روسی یادآورشد که رویکرد کی یف برای تشدید تشنج در مناطق جنوب شرق اوکراین و تشویق اقدام های این کشور ازسوی شرکای غربی، خطر بی ثباتی منطقه را تشدید می کند.

لاوروف خواستار توجه جدی تر آنکارا به نگرانی های روسیه در مورد همکاری های فنی-نظامی ترکیه و اوکراین شد و اعلام کرد که این اقدام ها ازجمله موجب ارتکاب بیشتر دولت اوکراین به اعمال نظامی و میلیتاریزه شدن آن خواهد شد.  

در هفته های اخیر مساله استفاده از پهپادهای ترکی بایراکتار توسط ارتش اوکراین در حمله به مواضع شبه نظامیان روس تبار در منطقه شرق اوکراین موجب نگرانی روسیه شده و مقام های روس بارها از تاثیر تحویل این تسلیحات ساخت ترکیه به کی یف بر ثبات و امنیت منطقه هشدار داده اند.   

وزیران خارجه روسیه و ترکیه در ادامه گفت و گوی تلفنی درباره وضعیت منطقه قفقاز جنوبی و نیز اوضاع بالکان تبادل نظر کردند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

نتیجه دربی 97 را پیش بینی کنید