کدخبر: 49563 تاریخ انتشار

انگلیس خیز بلند خود را برداشت+جزییات

هم زمان با افزایش اعتراضات ضد صهیونیستی در انگلیس، دولت این کشور قصد دارد تا در اقدامی همسو با کاخ سفید، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را گروهی تروریستی اعلام کند.

انگلیس خیز بلند خود را برداشت+جزییات
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ منابع خبری روز جمعه به نقل از وزیر کشور انگلیس گزارش دادند که این سازمان بر اساس قانون مبارزه با تروریسم منع خواهد شد تا هر کس که از حماس حمایت کند، پرچم آن را برافراشته یا جلساتی برای این سازمان ترتیب دهد، قانون را نقض کرده است.

روزنامه تایمز نوشت، پریتی پتل، وزیر کشور انگلیس این تصمیم را در واشنگتن اعلام و هفته آینده به پارلمان ارائه خواهد کرد.  وی که در واشنگتن به سر می برد، ادعا کرد که این اقدام "بر اساس طیف گسترده ای از اطلاعات و همچنین ارتباط این گروه با تروریسم است". پتل حماس را «اساساً و به شدت ضد یهودی» خواند و افزود که برای حفاظت از جامعه یهودی نیاز به ممنوعیت این جنبش است.

وی بر همین اساس عنوان کرد که تعلق داشتن به حماس، ابراز همراهی با آن، کمک به ترتیب جلسات یا نمایش پرچم های آنان در ملا عام ۱۰ سال مجازات خواهد داشت. پتل مدعی شد که حماس توانایی انجام اقدامات تروریستی قابل توجهی از جمله دسترسی به سلاح‌های گسترده و پیچیده و همچنین امکانات آموزش گروه ها و افراد تروریستی را دارد و مردم یهود احساس ناامنی می‌کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • پاپ فرانسیس رهبر واتیکان روز شنبه در آتن با هشدار در باره تهدید پوپولیسم برای اروپا گفت که این قاره با خودخواهی های…