کدخبر: 49490 تاریخ انتشار

درخواست جدید فرانسه از شورای امنیت درباره ایران/ پیامی جدی به ایران ارسال کنید!+جزییات

فرانسه روز پنجشنبه از شورای حکام سازمان بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که در نشست هفته آینده خود ( ۲۴ نوامبر/ چهارم آذر ماه) پیام نیرومندی برای ایران بفرستد.

درخواست جدید فرانسه از شورای امنیت درباره ایران/ پیامی جدی به ایران ارسال کنید!+جزییات
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از خبرگزاری رویترز؛ آن کلر لجندره سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در نشست روزانه گفت که ایران باید بدون تاخیر به پایبندی به تعهدات و وظایفش در برابر آژانس بین المللی انرژی اتمی بازگردد و همکاری با این نهاد و پایبندی کامل به برجام را ازسرگیرد.

او از شورای حکام آژانس که قرار است نشست ۳۵ عضو آن در ۲۴ نوامبر در وین برگزار شود، خواست که به فرستاده شدن پیام نیرومندی به ایران در این باره کمک کند، اما توضیحی در باره منظور خود از پیام نیرومند، ارایه نکرد.

دیپلمات ها در گفت و گو با رویترز؛ هر گونه اقدام کشورهای غربی علیه ایران را پیش از ازسرگیری مذاکرات غیرمستقیم میان جمهوری اسلامی، ایالات متحده و قدرت های جهانی در باره احیای پیمان هسته ای در ۲۹ نوامبر (هشتم آذر ماه) بعید دانسته اند.

نهاد اتمی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۲ گزارش در باره رفتار با بازرسان آژانس تا ادامه یافتن فعالیت های هسته ای ایران و خودداری تهران از همکاری با این نهاد، منتشر کرد که درباره جزئیات اختلافاتش با تهران  و به تصور اینکه برای احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ تهران با قدرت های جهانی حل این اختلافات ضروری دانسته است.

کشورهای غربی در ماه سپتامبر در پی موافقت تهران با تمدید نظارت آژانس بر برخی فعالیت های هسته اش و دعوت از رافائل گروسی دبیرکل آژانس به تهران برای رایزنی در باره مسائل مهم، برنامه ها را برای صدور قطعنامه شورای حکام علیه ایران، لغو کردند.

گروسی قرار است پیشاپیش برگزاری نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، دوباره به تهران سفر کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

نتیجه دربی 97 را پیش بینی کنید
  • کافئین نوعی ماده آلکالوئیدی است که به طور طبیعی در برخی مواد غذایی از جمله دانه قهوه، چای، دانه کاکائو و… یافت می‌شود.…