کدخبر: 49401 تاریخ انتشار

زنگ خطر برای عربستان به صدا درآمد/ تار و مار کردن سعودی‌ها ادامه دارد!

دبیر شورای عالی سیاسی یمن چهارشنبه شب با رد هرگونه توقف درگیری‌ها در استان مأرب گفت که در آستانه ورود به این استان نمی توان از توقف درگیری سخن گفت.

زنگ خطر برای عربستان به صدا درآمد/ تار و مار کردن سعودی‌ها ادامه دارد!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از شبکه تلویزیونی "المیادین" "سخنان یاسر الحوری ساعاتی پس از آن بیان می‌شود که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند کنترل دو منطقه دیگر در جنوب مأرب را به دست گیرند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر دو منطقه «شقه می» و «عرق می» در جنوب مأرب مسلط شدند.

براساس این گزارش‌ها، ائتلاف سعودی در جریان نبردی که در منطقه عرق می و شقه می در جریان بوده، متحمل خسارت سنگینی  شده است و در نتیجه نیروهای صنعاء مناطق وسیعی را در اطراف سد مأرب تحت کنترل خود درآورده‌اند.

این منبع همچنین اضافه کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر کوه‌ها و مناطق مجاور نقطه امنیتی موسوم به «الفلج» مسلط شده‌اند و چیزی نمانده‌ است که این نقطه را نیز به طور کامل تحت تسلط خود درآورند.

چند روز پیش نیز محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله نیز چشم انداز آزادی سازی استان مأرب روشن دانست و گفت که تعیین زمان و شرایط مناسب مساله مهمی برای بدست گرفتن کنترل کامل این استان است.

با آزادسازی الجوبه، مسیر جدیدی به سمت شهر مأرب باز می‌شود تا محاصره مرکز این استان نفت خیز از سمت جنوب تکمیل شود.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز ۲۰ مهرماه در یک نشست خبری از آزادسازی ۶۰۰ کیلومتر دیگر از استان مأرب در عملیاتی موسوم به «طلوع پیروزی» خبر داد.

وی اظهار کرد که در این عملیات یکهزار و ۳۰۰ نفر از عناصر مزدور وابسته به دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی کشته  و ۳۰ نفر هم به اسارت گرفته شدند

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین