کدخبر: 43645 تاریخ انتشار

حمله بزرگ به کانون‌های افرا گرایی/ بیشتر از 60 گروه متلاشی شدند

الکساندر بورتنیکوف رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که سازمان های امنیتی روسیه در سه سال اخیر بیش از ۶۰ کانون افراط گرایان را در منطقه قفقاز شمالی شناسایی و متلاشی کرده اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ به نقل از شبکه اول تلویزیون روسیه، بورتنیکوف که ریاست کمیته ملی ضدتروریستی روسیه را نیز برعهده دارد، در نشست مجازی این کمیته تصریح کرد: در سه سال اخیر از ۲۹ حمله تروریستی در منطقه قفقاز روسیه پیشگیری شده است.  

وی افزود: در این مدت صدها نفر از تروریست ها و افراد همدست آنها توسط سازمان های امنیتی روسیه دستگیر شده اند.  

رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه معتقد است که مزدوران را از خارج از روسیه و با کمک شبکه های اجتماعی اجیر می کنند.  

به گفته بورتنیکوف، سازمان های تروریستی بین المللی به تلاش های برای بی ثبات کردن منطقه قفقاز ادامه می دهند و نمایندگان این سازمان ها برای اجیر کردن ساکنان محلی منطقه قفقاز روسیه تلاش می کنند.  

وی افزود: آنها در وهله اول برای اجیر کردن جوانان منطقه قفقاز تلاش می کنند و در اقدامات خود بویژه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

منطقه قفقاز روسیه که حوزه فدرال قفقاز شمالی معروف است در دهه ۹۰ میلادی بسیار بی ثبات بوده است و جمهوری چچن واقع در این منطقه شاهد دو جنگ خونین بود که هزاران نفر از نیروهای دولتی روسیه و نیز تروریست ها و شمار زیادی از ساکنان محلی و مقامات این منطقه در جریان جنگ کشته یا مجروح شدند.  

در سالهای اخیر نیز تروریست ها بارها برای بی ثبات کردن این منطقه تلاش کرده اند.  

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین