کدخبر: 43595 تاریخ انتشار

شکست بزرگ برای سعودی‌ها/ وابستگان به ریاض فرار کردند!

منابع محلی یمنی سه‌شنبه شب گزارش دادند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور توانستند شهرستان مهم و راهبردی «الجوبه» در استان مأرب را به کنترل خود در آورند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از رسانه‌های یمنی، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند مرکز شهرستان الجوبه و مناطق اطراف آن را به کنترل خود در آورند و نیروهای وابسته به عبدربه منصورهادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن و حزب «الاصلاح» -وابسته به ریاض- نیز از این منطقه فرار کرده‌اند.

در تصاویر منتشر شده در رسانه‌های یمنی، حضور نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مرکز شهرستان الجوبه دیده می‌شود.

این پیشروی در ادامه پیروزی مداوم ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مرکز یمن صورت می‌گیرد.

با آزادسازی الجوبه، مسیر جدیدی به سمت شهر مأرب باز می‌شود تا محاصره مرکز این استان نفت خیز از سمت جنوب تکمیل شود.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز امروز سه شنبه در یک نشست خبری از آزادسازی ۶۰۰ کیلومتر دیگر از استان مأرب در عملیاتی موسوم به «طلوع پیروزی» خبر داد.

این در حالی است که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن صبح امروز در ادامه پیشروی‌های خود در مأرب موفق شدند بر چند روستا در اطراف الجوبه مسلط شوند.

وی اظهار داشت که در این عملیات یکهزار و ۳۰۰ نفر از عناصر مزدور وابسته به دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی کشته  و ۳۰ نفر هم به اسارت گرفته شدند.

پیش از این و به دنبال این موفقیت، نیروهای منصور هادی وابسته به ائتلاف سعودی در شهرستان «العبدیه» در استان مأرب نیز تسلیم نیروهای مقاومت یمنی شدند.

العبدیه دومین شهرستانی است که پیشتر به کنترل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در آمده بود.

پیش از این نیز شهرستان «حریب» از کنترل نیروهای ائتلاف سعودی خارج شده بود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین