کدخبر: 43584 تاریخ انتشار

دردسر جدید یقه سامسونگ را گرفت!

دادگاه استیناف در کره جنوبی رئیس شرکت سامسونگ را به اتهام استفاده از داروهای آرامبخش گناهکار اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از شبکه خبری « الجزیره » قطر، « جی ای لی » رئیس شرکت های گروه سامسونگ، به اتهام استفاده از مواد غیرقانونی (آرامبخش) پس از آزادی مشروط در ماه اوت به دلیل محکومیت برای رشوه خواری، گناهکار شناخته شد. 

آزادی جی ای لی انتظاراتی از سوی دنبال کنندگان بازار سامسونگ و شرکت های وابسته را  برای تصمیمات مهم بعنوان مثال  تاسیس کارخانه های تراشه به ارزش ۱۷ میلیارد دلار در آمریکا افزایش داد. 

با این وجود مشکلات قانونی لی او را به حضور در جلسه اول دادگاه مرکزی سئول کشاند. او در اولین دفاعیاتش در دادگاهی با حضور ۱۵ نفر گفت که ۴۱ بار از داروهای آرام بخش از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ استفاده کرده است. 

دادستان دادگاه اعلام کرد: لی در پوشش استفاده از این داروها برای درمان پوست، به استفاده از این مواد برای بی حسی و آرامبخشی شکل قانونی و مشروع داده است. 

جی ای لی در دفاع از خود به دادگاه گفت: در ابتدا از این داروها برای درمان استفاده می کرده و اکنون بسیار پشیمان است. او همچنین خاطر نشان کرد دیگر از این داروها در آینده استفاده نخواهد کرد و تاکید کرد از زمان آزادی مشروطش در ماه اوت از داروهای آرامبخش استفاده نکرده است. 

وکیل جی ای لی دلیل استفاده از این مواد را فشار روانی ناشی از بستری شدن پدرش در بیمارستان در سال ۲۰۱۴ و همزمانی با اتهامات رسوایی فساد مالی که به تشکیل دادگاه علیه او در ماه ژانویه منجر شد، عنوان کرده است. 

دادستان دادگاه به دنبال صدور جریمه ۷۰ میلیون وون معادل با ۵۸ میلیون و ۳۲۷ هزار دلار به علاوه پرداخت ۱۷ میلیون وون برای تاریخ ۲۶ اکتبر می باشد. 

براساس قوانین کره جنوبی، استفاده از مواد دارویی آرامبخش به اندازه استفاده از مواد مخدر؛ غیرقانونی محسوب می شود.

در ماه ژانویه جی ای لی به ۳۰ ماه زندان به جرم رشوه خواری متهم شده بود. پس از آزادی مشروط وی در ماه اوت سامسونگ اعلام کرد ۲۴۰ تریلیون وون طی ۳ سال آینده در بخش تراشه و داروسازی سرمایه گذاری خواهد کرد. 

همزمان با اتهام استفاده از مواد آرامبخش، رئیس شرکت سامسونگ به دستکاری و جعل حسابهای مالی دو شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۵ به ارزش ۸ میلیارد دلار نیز متهم شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین