کدخبر: 43379 تاریخ انتشار

موفقیت جدی کرونایی برای ژآپنی‌ها+جزییات

گزارش ها حاکی است، تعداد مبتلایان به کرونا در ژاپن به پایین ترین حد خود طی یک سال گذشته رسیده است به طوری که در شبانه روز گذشته تنها ۷۷۷ مبتلا شناسایی شده اند. این در حالی است که این رقم طی ماه اوت یعنی در اوج شیوع کرونا به ۲۵ هزار نفر در روز رسیده بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از کیودو، تعداد مبتلایان به کرونا در توکیو هم به ۶۰ نفر در روز رسیده که کمترین تعداد در سال جاری است. این رقم ۱۰۱ نفر کمتر از یکشنبه هفته قبل و ۲۲ نفر کمتر از روز شنبه و پایین ترین تعداد روزانه مبتلایان در سال جاری است.

مقامات توکیو می گویند که تعداد مبتلایان بد حال ۶۷ نفر است که از تعداد بیماران بد حال روز شنبه یک نفر کمتر شده است.

تاکه دا کازوهیرو استاد دانشگاه توهو در این مورد به کیودو گفته است: «در حالی که تلاش می کنیم تعداد مبتلایان را در سطح فعلی نگه داریم، فعالیت های اقتصادی باید تدریجا و با احتیاط افزایش یابد. باید سعی کنیم توازن درستی ایجاد شود.»

اکنون که وضعیت اضطراری لغو شده، حس بازگشت به عادی شدن امور ملموس تر شده و باعث شده است که در روزهای شنبه و یکشنبه، افراد بیشتری به گشت و گذار بروند.

یک مسابقه دوچرخه سواری در شهر اوئیتا در جنوب غرب ژاپن تماشاچیان زیادی را به خود جلب کرد. از تماشاچیان خواسته می شد که گواهی واکسیناسیون کامل کرونا یا نتیجه منفی آزمایش ابتلا به کرونا را ارائه کنند.

روز شنبه، باغ وحشی در توکیو پذیرش حداکثر ۶۵۰۰ بازدید کننده در روز را آغاز کرد که سه برابر تعداد مجاز قبلی بازدید کنندگان است.

افزایش شمار افراد واکسینه شده در برابر کرونا در کنار بکارگیری تدابیر بهداشتی از مهمترین دلایل کاهش شمار مبتلایان به کرونا در ژاپن است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین