کدخبر: 43244 تاریخ انتشار

استقبال جدید از گفت‌وگوهای ایران و عربستان+جزییات

وزیر خارجه سوریه روز یکشنبه در سخنانی گفت که دمشق از گفت‌وگوهای میان ایران و عربستان استقبال می‌کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از روزنامه الوطن سوریه، فیصل مقداد گفت: ما از هرگفت‌وگوی عربی با جمهوری اسلامی ایران حمایت می کنیم، ما می شنویم و دنبال می کنیم که مقام های جمهوری اسلامی ایران تمایل صادقانه برای انجام گفت وگوهای حقیقی و صادقانه و مفید با کشورهای عربی دارند.

وی افزود:  ما بر این باوریم که دشمن اصلی سوریه و کشورهای عربی و جمهوری اسلامی ایران، اسرائیل است. ما نباید از این هدف اساسی دور شویم و زمانی که خللی در این روابط می بینیم سوریه قادر است که با تمامی طرف ها برای برطرف کردن اختلافات تعامل کند.

وزیر خارجه سوریه گفت که دمشق از گفت وگوی میان ایران و کشورهای عربی خلیج فارس و سایر کشورها اگر که برای روابط با ایران حسنت نیت داشته باشند، حمایت می کند.

مقداد در پایان گفت: ما معتقدیم که همبستگی عربی و اسلامی راه صحیح مقابله با تمام چالش ها است.

تاکنون سه دور مذاکره میان ایران و عربستان به میزبانی عراق برگزار شده است اما برخی گزارش ها حاکیست که دور جدیدی از این مذاکرات اخیرا در بغداد برگزار شده است.

خبرگزاری های غربی به نقل از دو مقام عراقی روز دوشنبه پنجم مهر گزارش دادند که دور جدید و چهارم مذاکرات بین نمایندگان ایران و عربستان سعودی در بغداد برگزار شده است.

بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان که کشورش بیش از شش سال است ائتلافی نظامی ضد یمن، فقیرترین کشور عربی تشکیل داده است و همه روزه این کشور را هدف آماج حملات خود قرار می دهد در این دیدار گفت که من به نماینده اتحادیه اروپا درباره خطر ادامه رد طرح های صلح توسط حوثی ها توضیح دادم.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین