کدخبر: 43072 تاریخ انتشار

وحشی‌گری های سعودی‌های ادامه دار شد+جزییات

منابع رسانه‌ای یمن شنبه شب گزارش دادند که ائتلاف سعودی همچنان یمن را آماج حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از المسیره، براساس این گزارش، شهر صرواح  ۱۶ نوبت، شهر الجوبه ۱۳ نوبت و شهر العبدیه ۱۲ بار در استان مأرب هدف حملات هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفته است.

منطقه "المرازیق" در شهر "خب والشعف" از توابع استان الجوف در شمال غرب یمن نیز روز شنبه ۱۶ نوبت توسط جنگنده‌های ائتلاف سعودی بمباران شد.

بمباران امروز عربستان به حملات هوایی محدود نشد و یگان توپخانه‌ای ارتش این کشور نیز چند بار منطقه مرزی "الرقو" در شهر مرزی "منبه" در استان صعده را هدف حملات خود قرار داد که در جریان آن یک یمنی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

حملات همه جانبه ائتلاف سعودی به یمن پس از آن رخ می‌دهد که فیصل بن فرحان وزیر امورخارجه عربستان مدعی ارائه طرح صلحی به انصارالله برای توقف بحران یمن شده بود.

وی ادعا کرده بود: این طرح که آتش بس در یمن را در بر می‌گیرد، تحت نظارت سازمان ملل خواهد بود.

"محمد عبدالسلام" سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به طرح عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن گفت که در این طرح مطلب تازه‌ای وجود ندارد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به یمن را آغاز کرد اما حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین