کدخبر: 43064 تاریخ انتشار

پاپ خواسته جدید خود را از تمامی کشورها مطرح کرد!

پاپ فرانسیس رهبر واتیکان روز شنبه از مجلس های قانونگذاری کشورهای جهان درخواست کرد که برای دستیابی به اجماع و توافق سریع در باره مبارزه با دگرگونی های آب و هوایی، محدودیت‌ها و مرزهای باریک سیاست های حزبی و گروهی را کنار بگذارند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از خبرگزاری اسوشیتدپرس؛ پاپ این سخنان را خطاب به اعضای پارلمان های کشورهای جهان بیان کرد که برای شرکت در نشست مقدماتی در رم پیش از کنفرانس سالانه اقلیمی سازمان ملل متحد، گردآمده بودند که قرار است از ۳۱ اکتبر (۹ آبان ماه) در گلاسکو اسکاتلند آغاز شود.

رهبر واتیکان به درخواست مشترک چند روز پیش مشترک خود و دیگر سران مذهبی جهان از دولت ها برای پایبندی به اهداف جاه طلبانه کنفرانس سازمان ملل متحد اشاره می کرد که به گفته کارشناسان، فرصت بسیار مهمی برای مبارزه با تهدید گرم شدن هوای کره زمین به شمار می رود.

پاپ به وکلای مجالس کشورها گفت که هر فردی برای رویارویی با این چالش، وظیفه ای دارد و نقش سران سیاسی و دولت های به ویژه بسیار مهم و در واقع حیاتی است. این تغییر مسیر دشوار، به خرد بسیار زیاد، آینده نگری و نگرانی برای دستیابی به اهداف مشترک و در یک کلام به امتیازهای اساسی سیاست ورزی خوب نیازمند است.

با اینکه فرانسیس اخیرا گفته بود که قصد حضور در کنفرانس آتی سازمان ملل متحد (COP۲۶) را دارد، اما واتیکان روز جمعه بدون توضیحی اعلام کرد که او شخصا در این نشست حضور نخواهد یافت و نمایندگان واتیکان به ریاست کاردینال پیترو پارولین وزیر امور خارجه این کشور در آن شرکت خواهند کرد.

پاپ پیش از این سخنرانی به صورت خصوصی با نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده ملاقات کرد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین