کدخبر: 42737 تاریخ انتشار

سازمان ملل هم به گفت‌وگوهای ایران و عربستان واکنش نشان داد

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گفت که از گفت‌وگوهای میان ایران و عربستان سعودی استقبال می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از خبرگزاری آناتولی ترکیه، استفان دوجاریک گفت: مذاکرات میان عربستان سعودی و ایران بسیار مهم است و به صراحت از حساسیت بسیاری برای  ثبات در منطقه برخوردار است.

وی افزود: از گفت وگوهای میان دوکشور استقبال می کنیم و درصورت درخواست آماده ارائه هرگونه کمک به آن هستیم.

پیش تر جوسپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان سفر به ریاض، با صدور بیانیه ای از انجام گفت و گوهای دوجانبه اخیر میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی استقبال کرد.

همچنین «رابرت مالی»، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا هم از مذاکرات مستقیم میان ایران و عربستان سعودی استقبال کرده بود.

تاکنون سه دور مذاکره میان ایران و عربستان به میزبانی عراق برگزار شده است اما برخی گزارش ها حاکیست که دور جدیدی از این مذاکرات هفته گذشته در بغداد برگزار شده است.

خبرگزاری های غربی به نقل از دو مقام عراقی روز دوشنبه پنجم مهر گزارش دادند که دور جدید و چهارم مذاکرات بین نمایندگان ایران و عربستان سعودی در بغداد برگزار شده است.

بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان که کشورش بیش از شش سال است ائتلافی نظامی ضد یمن، فقیرترین کشور عربی تشکیل داده است و همه روزه این کشور را هدف آماج حملات خود قرار می دهد در این دیدار گفت که من به نماینده اتحادیه اروپا درباره خطر ادامه رد طرح های صلح توسط حوثی ها توضیح دادم.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین