کدخبر: 42726 تاریخ انتشار

رکورد نا امید کننده دیگری برای روسیه رقم خورد

ستاد مقابله با کرونا در روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: در شبانه روز اخیر ۲۷ هزار و ۵۵۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده و ۹۲۴ نفر نیز جان سپردند که از آغاز شیوع همه گیری در این کشور بی سابقه است.

بیشتر بخوانید:

 به گزارش منیبان؛ ستاد مقابله با کرونا در روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: در شبانه روز اخیر ۲۷ هزار و ۵۵۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت تشخیص شده است.  

در شبانه روز اخیر ۹۲۴ نفر افراد مبتلا به کرونا هم در روسیه جان سپرده اند که بالاترین رقم از آغاز همه گیری کرونا در روسیه از ماه فوریه سال ۲۰۱۹ تاکنون است.

 همه گیری کرونا در روسیه ازنظر شمار روزانه قربانیان و افراد مبتلا به این بیماری رکورد جدید و بی سابقه ای از زمان شیوع این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته برجای گذاشته است.  

بر اساس اطلاعات رسانه روسی، ۹.۱ درصد افرادی که به عنوان بیمار کرونا در شبانه روز اخیر ثبت شده اند، نشانه ای از آثار ظاهری این بیماری را ندارند.

 بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در روسیه، در مسکو گزارش شده است و در شبانه روز اخیر در پایتخت روسیه ۵۴۰۵ نفر افراد آلوده به ویروس کرونا یا بیمار ثبت شدند و پس از آن بترتیب سن پترزبورگ و استان مسکو با ۲۴۱۸ و ۱۴۵۴ نفر در مکان های دوم و سوم ابتلا به کرونا قرار گرفتند.  

در شبانه روز اخیر بر اثر کرونا در مسکو ۶۹ نفر جان باختند که در مکان نخست قربانیان قرار داشت و سن پترزبورگ و استان سوردلوفسک با مرگ ۶۰ تن و ۴۵ نفر بترتیب در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.

در مجموع در روسیه از آغاز همه گیری کرونا تاکنون ۲۱۳ هزار و ۵۴۹ نفر بر اثر کرونا جان سپرده اند.  

بر اساس اطلاعات موجود، در روسیه در زمان حاضر بیشتر سویه های دلتا و آلفا ویروس کرونا همه گیر شده اند که از شدت سرایت بیشتری نسبت به سویه های دیگر برخوردار و خطرناک تر هستند.  

 تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر و رئیس ستاد مقابله با کرونا در روسیه به تازگی اعلام کرد دوره سخت و دشوارتر کرونا در این کشور در راه است.

به گزارش ایرنا از مسکو، گولیکووا در جلسه ستاد مقابله با کرونا تحت نظارت دولت روسیه گفت: بار دیگر دوره دشوار بیماری کرونا در روسیه فرا می‌رسد، ما شاهد افزایش همه‌گیری کرونا در کشور هستیم.

گولیکووا که سخنان وی از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه پخش می‌شد، خطاب به روس‌ها اظهار کرد: از شما می‌خواهم دقت بیشتری داشته باشید و همه تدابیر محدودکننده را رعایت کنید و به این وسیله سلامتی خود و نزدیکانتان را حفظ کنید.

 پیشتر آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (دست اندرکار پیشگیری از بیماریهای واگیر) به تشدید همه گیری کرونا در روسیه در سه هفته اخیر اشاره کرده و گفته بود که همزمان با این بیماری، شیوع بیماری آنفلوآنزا و سرماخوردگی نیز گسترش یافته است.  

در مسکو و بسیاری شهرهای دیگر تدابیر برای پیشگیری از همه گیری کرونا همچنان رعایت می شود به عنوان مثال در پایتخت روسیه در اماکن عمومی ماموران پلیس بخاطر خودداری از استفاده از ماسک طبی، افراد را جریمه می‌کنند.

سران مناطق روسیه در این شرایط اختیاراتی بدست آورده اند و اجازه دارند باتوجه به تشدید همه گیری کرونا تدابیر محدودکننده اعمال کنند.  

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • پیرمرد متوهم که نیمه شب همسرش را در خواب کشته بود برای بررسی روانی به پزشکی قانونی فرستاده شد. اواخر شهریور امسال…