کدخبر: 42620 تاریخ انتشار

سیاستمدار معروف گوشی همسرش را هک کرد و از او جاسوسی کرد!+جزییات

دادگاه عالی انگلیس دریافته است که شیخ محمد آل مکتوم حاکم دبی، در جریان دعوای حقوقی با همسر سابقش، دستور هک کردن گوشی همراه او را صادر کرده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از رسانه‌های انگلیسی، دادگاه دریافته که گوشی همراه وکلای مدافع شاهزاده هیا بنت حسین نیز مورد حمله قرار گرفته و این کار با استفاده از نرم‌افزار اسرائیلی "پگاسوس" بوده است.

«هیا بنت حسین» که درگیر گرفتن حق حضانت فرزندانشان از شیخ محمد آل مکتوم است نسبت به یافته‌های دادگاه ابراز نگرانی کرد. اما حاکم دبی با رد ادعای مطرح شده عنوان کرد که اسناد دادگاه را مشاهده نکرده و این اتهامات به شکل غیر منصفانه‌ای به او نسبت داده شده است.

از نظر دادگاه شنود گوشی همراه نقض قانون و مداخله در روند حقوقی و دسترسی «مادر به عدالت» محسوب می‌شود. به گفته دادگاه انگلیس این اقدام از سوی افراد تحت امر حاکم دبی صورت گرفته است.

دادگاه عالی انگلیس ۲ سال پیش با صدور حکمی حاکم دبی را به ربودن، حصر خانگی و ارعاب دو دختر و همسر سابقش محکوم کرد.

بر اساس شواهد ارائه شده در دادگاه، حاکم دبی همسر سابقش را تهدید کرده که در انگلیس در امان نخواهد بود. «هیا بنت الحسین» ۴۵ ساله دختر شاه پیشین اردن در سال ۲۰۰۴ با حاکم دبی ازدواج کرد. او ۲ سال پیش به همراه ۲دخترش به لندن پناهنده شد و بلافاصله سفارت اردن به او سمت دیپلماتیک اعطا می‌کند.

شواهد ارائه شده در دادگاه نشان می‌دهد که حاکم دبی همسر سابق و ۲ دخترش را بارها تهدید کرده، اما برای به دست آوردن حضانت فرزندانشان اقامه دعوا کرده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین