کدخبر: 38415 تاریخ انتشار

آمریکایی اقدام به دزدی کردند!+جزییات

نظامیان اشغالگر آمریکایی محموله جدیدی از نفت‌ سوریه را سرقت و این فرآورده را به پایگاههای خود در شمال عراق انتقال دادند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای اشغالگر آمریکایی در ادامه سرقت نفت و منابع سوریه امروز (سه شنبه) محموله‌های جدیدی از نفت این کشور را همراه با خودروها و ادوات نظامی از طریق گذرگاه غیرقانونی «الولید» در حومه «الحسکه» به خاک عراق منتقل کردند.  

منابع محلی مستقر در حومه «الیعربیه» در حومه شمال شرقی الحسکه به خبرنگار «سانا» گفتند که یک کاروان متشکل از ۷۰ خودرو از جمله تانکرهای حمل سوخت حامل نفت سرقتی از منطقه «الجزیره» در سوریه و تریلرهای حامل چندین توپ، خودروهای نظامی و «همر» متعلق به نیروهای اشغالگر، خاک سوریه را از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید به سمت شمال عراق ترک کردند.  

در این پیوند، منابع محلی در حومه «تل حمیس» گفتند که بالگردهای نظامی نیروهای اشغالگر آمریکایی با سوار کردن تعدادی از نظامیان خود بسوی خاک عراق پرواز کردند. 

به نوشته سانا، نیروهای اشغالگر آمریکایی دیروز (دوشنبه) نیز کاروانی متشکل از ۴۵ خودرو که حاوی جعبه‌های بزرگ بسته‌بندی شده، یخچال، کامیون و تعدادی تانکر بود را از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید به سوریه وارد و به سمت فرودگاه «الجیر» در منطقه «المالکیه» در حومه شمال الحسکه حرکت کردند. 

«بسام طعمه» وزیر نفت سوریه در اسفند سال گذشته در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «الاخباریه» گفت که ۹۰ درصد ذخایر نفت این کشور در منطقه تحت سلطه اشغالگران آمریکایی قرار دارد و آمریکایی‌ها و متحدانش همانند دزدان دریایی ثروت نفت سوریه و نفتکش‌هایش را هدف قرار می‌دهند. 

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست‌های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.   

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است؛ اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش در سال‌های اخیر انجام داده است. 

در دو سال گذشته آمریکا با اعزام نیرو و تجهیزات حضور خود را در مناطق نفت خیز سوریه بیشتر کرده، حضوری که منجر به سرقت نفت مردم این کشور شده است. 

یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا برای توجیه این سرقت گفت که فرمانده شبه‌نظامیان «نیروهای دمکراتیک سوریه» با یک شرکت نفتی آمریکایی، قرارداد بسته است. 

شبکه آمریکایی «الحره» به نقل از گراهام گزارش داد که «مظلوم عبدی» فرمانده شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» با یک شرکت نفتی آمریکایی، قرارداد بسته است. 

نیروهای دمکراتیک سوریه شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند. 

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق این کشور هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد. 

آمریکا مرداد سال گذشته برای همین منظور یک قرارداد با گروه‌های کرد شمال سوریه امضاء کرد.

 

مزدوران ترکیه در عفرین سوریه مانع ورود کشاورزان به مزارع شدند 

مزدوران وابسته به ارتش ترکیه ضمن جلوگیری از رفتن کشاورزان به مزارع خود با تصرف یکی از خانه‌های مردم روستای «کفرجنة» در منطقه «عفرین» در حومه شمال حلب به اقدامات جنایتکارانه خود علیه شهروندان غیرنظامی در مناطق تحت اشغال خود در سوریه ادامه دادند. 

خبرگزاری سوریه (سانا) با اعلام این خبر به نقل از منابع محلی گزارش داد که افراد مسلح موسوم به «سلطان مراد»  وفادار به نیروهای اشغالگر ترکیه، به زور اسلحه با ضرب و شتم اهالی، خانه‌ای را در روستای کفرجنه در منطقه عفرین در حومه شمالی تصرف کردند و پس از برداشتن درهای خانه و شکستن اسباب و وسایل، آن را به یک مقر نظامی تبدیل کردند. 

در همین زمینه منابع محلی گفتند که تروریست‌های موسوم به «فیلق الشام» (سپاه شام) از حرکت اهالی روستای «براد» در منطقه عفرین که برای برداشت محصولات کشاورزی قصد عزیمت به مزارع خود را داشتند، جلوگیری کردند. این گروه قصد تصرف مزارع کشاورزان سوری را دارد و به همین دلیل مقررات سختگیرانه‌ای را علیه شهروندان محل، اعمال می‌کنند. 

این منابع خاطرنشان کردند که گروه‌های تروریستی با این اقدامات تلاش می‌کنند تا در چارچوب اجرای برنامه‌های حامی خود یعنی ترکیه ساکنان را مجبور به ترک سرزمین‌های خود کنند و با تغییر بافت جمعیتی، دستاوردی را در منطقه ایجاد کنند. 

تیپ سلطان مراد وابسته به گروه تروریستی «ارتش آزاد» متشکل از ترکمن‌های سوریه است که بیشتر در مناطق شمالی استان «دیرالزور» فعالیت می‌کند، ولی همانند شمار دیگری از گروه‌های تروریستی، در اشغال عفرین به ترکیه کمک کرده‌اند. 

ارتش ترکیه و تروریست‌های مورد حمایت آن (ارتش آزاد) فروردین سال ۹۷ بر شهر عفرین در شمال غرب استان حلب سوریه مسلط شدند. 

دولت سوریه با اشغالگر خواندن دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، خواستار خروج نیروهای ارتش ترکیه از خاک این کشور شده است. 

 

آتش سوزی در یکی از هتل‌های دمشق 

هتل «قیروان» در منطقه «البحصه» دمشق امروز (سه شنبه) دچار آتش سوزی شد.  

به گزارش خبرگزاری سوریه (سانا) این آتش سوزی که در بالکن و تراس هتل اتفاق افتاد، توسط نیروهای آتش نشانی دمشق مهار شد.  

سرتیپ «داوود عمیری» فرمانده آتش نشانی سوریه با بیان اینکه گروهی از نیروهای آتش نشانی دمشق به محل اعزام و آتش مهار شد، اظهار داست: این آتش سوزی هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشت. 

وی به دلایل و جزئیات این آتش سوزی اشاره‌ای نکرده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین