کدخبر: 38400 تاریخ انتشار

سفرای چین و پاکستان:

برای همکاری با طالبان آماده‌ایم!

سفرای کشورهای چین و پاکستان در دیدار با سرپرست وزارت خارجه طالبان بر گسترش و تقویت همکاری‌ها تاکید کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، «وانگ یو» سفیر چین در کابل در دیدار با «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان با یادآوری از روابط نیک و دوستانه میان دو کشور از تداوم همکاری‌های چین با افغانستان در بخش‌های مختلف اطمینان داد.

در این دیدار وانگ یو ضمن اشاره به اینکه سفارت چین و دیپلمات‌های آن با وجود تحولات افغانستان مانند گذشته کارها و مسئولیت خود را ادامه می‌دهند، خاطرنشان کرد که پکن 3 میلیون دوز واکسن کرونا و 15 میلیون دلار به مردم افغانستان کمک می‌کند.

از سوی دیگر نیز متقی با موثر خواندن نقش چین در سیاست‌ها و تحولات منطقه‌ای و جهانی، خواستار گسترش هرچه بیشتر همکاری‌ها میان کابل و پکن در عرصه‌های مختلف به خصوص در بخش‌های تجارتی، اقتصادی و اتصال افغانستان به کشورهای همسایه و منطقه گردید.

سرپرست وزارت خارجه طالبان با تاکید بر اینکه سیاست آن‌ها با کشورهای منطقه و جهان صادقانه و شفاف است، اظهار داشت که افغانستان خواستار گسترش همکاری‌ها با همه کشورهای جهان بویژه چین می‌باشد.

متقی در دیدار با «منصور احمد خان» سفیر پاکستان در کابل نیز درباره رفت و آمد مردم از گذرگاه مرزی «اسپین بولدک-چمن»، مشکلات مهاجرین، کمک‌های بشردوستانه و تقویت روابط دو کشور بحث و تبادل‌نظر کرد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین