کدخبر: 38378 تاریخ انتشار

چین خواسته جدید خود را از آمریکا مطرح کرد!

سفیر جدید چین در آمریکا خواستار روابط تجاری باثبات و سازنده میان کشورش با آمریکا به رغم اختلافات سیاسی و تجاری میان پکن و واشنگتن شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ به نقل از خبرگزاری رویترز،"کین گانگ" این موضوع را طی نشست مجازی با میدران اجرایی ارشد شرکت های مهم آمریکایی مطرح کرد.

در همین حال "کریگ آلن" رئیس یک گروه غیرانتفاعی متشکل از ۲۰۰ شرکت امریکایی که با چین همکاری می کنند، گفت: پیام سفیر جدید چین در آمریکا این است که روابط تجاری پکن- واشنگتن باید در مسیر رونق و رشد همزمان با تلاش جدی‌تر برای حل‌وفصل اختلافات دوجانبه باشد.

این نشست مجازی چند روز پس از گفتگوی تلفنی روسای جمهور آمریکا و چین و توافق دو طرف بر جلوگیری از ایجاد مناقشه در مسیر رقابت دو کشور برگزار شد.

آلن تصریح کرد که در کل روابط آمریکا و چین در این مقطع زمانی پرچالش بوده اما سفیر جدید چین در آمریکا  به مدیران این شرکت های بزرگ آمریکایی گفت که روابط تجاری میان دو طرف همچنان قوی است.

این مقام اقتصادی آمریکا از زمان حضور سفیر جدید چین در آمریکا از ماه اوت تاکنون چندین مرتبه با وی دیدار کرده است.

شرکت های آمریکایی به طور فزاینده ای نسبت به روند کُند بازبینی سیاست های تجاری واشنگتن در قبال چین توسط دولت بایدن نارضایتی داشته اند.

روابط آمریکا و چین به عنوان دو اقتصاد بزرگ جهان به پایین‌ترین سطح طی دهه‌های اخیر رسیده و پیش از این برخی کارشناسان هشدار داده بودند که تنش‌ها میان پکن و واشنگتن بر همکاری های جهانی دو کشور در یک سلسله چالش های جهانی از جمله در روند مقابله با تغییرات آب و هوایی تاثیر منفی می گذارد و دو طرف حداقل در این موضوع تنش هایشان را کنار بگذارند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین