کدخبر: 38270 تاریخ انتشار

چین حمایت قاطع خود را اعلام کرد+ جزییات

نماینده دایم چین در سازمان ملل گفت که کشورش با استقبال از فراخوان سازمان ملل برای ارسال کمک های بشردوستانه به افغانستان، از این نهاد و سازوکارهای چندجانبه دیگر مربوط به افغانستان جهت تقویت همکاری ها پشتیبانی می کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از رادیو بین المللی چین، «چن شو» شامگاه دوشنبه در حاشیه نشست سازمان ملل متحد درباره بررسی وضعیت انسانی در افغانستان خاطر نشان کرد که چین از سازمان ملل متحد برای ایفای نقش بیشتر در کاهش بحران انسانی در افغانستان، کمک به این کشور برای انتقال سریع و صلح آمیز قدرت و آغاز مسیر توسعه باثبات حمایت می کند.  

او گفت که چین به عنوان همسایه افغانستان همواره به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی افغانستان احترام می گذارد، بر عدم دخالت در امور داخلی افغانستان اصرار می ورزد و سیاست دوستی با مردم افغانستان را در پیش می گیرد.

به گفته وی، چین قصد دارد فوراً یک محموله کمکی شامل غذا، تجهیزات لازم برای سپری کردن زمستان، واکسن و دارو به ارزش ۲۰۰ میلیون یوان را به افغانستان ارسال کند.

چن تصریح کرد: قرار است چین در مرحله اول ۳ میلیون دُز واکسن کرونا برای مردم افغانستان ارسال کند. همچنین چین مایل است تجهیزات بیشتری را برای پیشگیری از همه گیری در اختیار افغانستان قرار دهد.

نماینده دایم چین در سازمان ملل اظهار داشت: چین همچنین بر اساس احترام به خواسته ها و نیازهای افغانستان، تا حد امکان به  بازسازی مسالمت آمیز و توسعه اقتصادی این کشور ادامه می دهد.

چن شو اشاره کرد که در شرایط کنونی، جامعه بین المللی باید کمک های خود را به افغانستان افزایش دهد. ایالات متحده و متحدانش بیشترین مسئولیت برای ارائه کمک های اقتصادی، معیشتی و بشردوستانه به مردم افغانستان را دارند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین