کدخبر: 38220 تاریخ انتشار

وعده جدید سیدحسن نصرالله/ ارسال سوخت از ایران به لبنان ادامه خواهد داشت

سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان دوشنبه شب در سخنانی، با بیان اینکه برخی بیان می کردند که وعده ارسال سوخت از ایران مصرف رسانه‌ای دارد و محقق نمی شود اما معلوم شد که غلط است افزود: مقدمات اداری برای ارسال کشتی سوم حامل بنزین از ایران نیز انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ به نقل از المیادین، نصرالله گفت: ما از تشکیل کابینه دولت استقبال می‌کنیم و از همه کسانی که در این مهم نقش داشتند تشکر می کنیم.

وی افزود: از حسان دیاب نخست وزیر سابق به خاطر پیشبرد امور، صبرش و قبول این مسؤولیت تشکر می کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: اولویت دولت کنونی باید نجات کشور از فروپاشی، انجام اصلاحات و معیشت مردم باشد.

نصرالله در بخش دیگری از سخنانش به موضوع کشتی های حامل سوخت از ایران به لبنان اشاره کرد و گفت: ما در خصوص کشتی اول دو گزینه داشتیم؛ لبنان یا سوریه.

وی اظهار کرد: برای اینکه برخی طرف ها دچار مشکل نشوند، تصمیم گرفتیم تا این کشتی به سوریه گسیل شود و موافقت اولیه برای میزبانی از این کشتی انجام شد.

نصر الله افزود: نخستین کشتی حامل سوخت در بندر بانیاس یکشنبه شب پهلو گرفت و امروز کار تخلیه سوخت کشتی پایان یافت و انتقال مشتقات نفتی به بقاع روز پنجشنبه آغاز می شود.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: محاسبات برخی ها که می گفتند وعده اعزام کشتی، مصرف رسانه‌ای دارد و محقق نمی شود و امیدوار بودند اسرائیلی ها کشتی ها را هدف قرار دهند، اشتباه از آب در آمد. اسرائیل در تنگناست و معادله بازدارندگی موجود، از رسیدن کشتی نخست حمایت کرد.

نصرالله همچنین گفت: مقدمات اداری برای ارسال کشتی سوم حامل بنزین از ایران نیز انجام شده است و کشتی چهارم نیز حامل گازوئیل خواهد بود و متعاقباً فرستاده خواهد شد. دولت جدید، درباره کشتی های بعدی تصمیم خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ما به دنبال تجارت و کسب سود از این کشتی ها نیستیم، ادامه داد: هدف ما کاهش رنج مردم است و این سوخت در اختیار تمامی گروه ها و مناطق لبنان قرار می گیرد و اینطور نیست که به گروهی داده شود و از گروهی دریغ گردد.

نصرالله ادامه داد: برخی احزاب لبنانی در وارد کردن سوخت از ایران ملاحظاتی دارند و ما این موضوع را درک می کنیم و می خواهیم بخشی از سوخت لبنان به واسطه واردات از ایران تامین شود.

دبیرکل حزب الله همچنین گفت که تأمین سوخت برای بیمارستان های دولتی، آسایشگاه ها و خانه های سالمندان رایگان خواهد بود و تأکید کرد که سوخت باید به دست مردم رسیده و نباید سر از بازار سیاه در آورد.

وی افزود: برای ما قطعی است که سوخت را ارزانتر از چیزی که از ایران خریده ایم، خواهیم فروخت. چون به دنبال تجارت نیستیم.

نصرالله با بیان اینکه بزودی قیمت نهایی سوخت را که معقول و ارزانتر از قیمت معمول است، اعلام می کنیم، گفت: سوخت را با لیره لبنان معامله می‌کنیم.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد، ما نه به دنبال جنگ رسانه ای و نه به دنبال تحریک گروهی هستیم، ما تنها به دنبال کاهش سختی مردم هستیم و محموله گازوئیل عراق هم بزودی به لبنان خواهد رسید.

وی همچنین از جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و رییس جمهوری و مسؤولان دولتی ایران تشکر کرد و گفت: از برکات آغاز این مسیر، این است که درهای جدیدی باز شد و سبب شد که آمریکا به دنبال رساندن گاز از مصر به لبنان باشد و این برای کاهش رنج مردم خوب است.

دبیر کل حزب الله در خصوص فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان «جلبوع» رژیم صهیونیستی گفت: عملیات تونل آزاد، معانی مهم و زیادی داشت. این عملیات بیانگر شجاعت، عزم و خلاقیت این قهرمانان بود.  مهمترین معنای عملی این اقدام، پافشاری فلسطینی بر آزادی است و مسؤولیت حفظ جان ۲ اسیری که آزاد هستند بر عهده ملت فلسطین است.

به گزارش ایرنا نجیب میقاتی که پیش‌تر نیز نخست‌ وزیری لبنان را برعهده داشت، در تاریخ چهارم مرداد از سوی میشل عون مأمور تشکیل کابینه شد. لبنان از مرداد سال گذشته تاکنون دولت رسمی نداشت و «حسان دیاب» به عنوان نخست‌وزیر پیشبرد امور در این کشور فعالیت می‌کرد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین