کدخبر: 37964 تاریخ انتشار

در شیکاگوی آمریکا؛

این موضوع بیشتر از کرونا جان کودکان را می‌گیرد!

اطلاعات منتشر شده نشان می دهد که خشونت تسلیحاتی در برخی مناطق آمریکا کودکان بیشتری را در مقایسه با ویروس کرونا به کام مرگ کشانده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ تعداد کودکانی که طی سال جاری در شیکاگو هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده اند بیش از تعداد کودکانی است که بر اثر بیماری کرونا در این شهر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش «دیلی میل»، بر اساس اطلاعات پلیس و مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا، در مجموع ۲ هزار و ۱۴ کودک زیر ۱۷ سال بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند و در مجموع ۲۶۱ کودک، تنها در این شهر با اسلحه کشته شده اند.

اگرچه موارد ابتلا به کووید-۱۹ در بین کودکان در تابستان افزایش یافت، اما نرخ مرگ و میر در میان آن‌ها همچنان پایین است و تنها ۲۷ صدم درصد از مرگ و میر‌های همه گیری ویروس کرونا در سراسر آمریکا را شامل می‌شود.

به گفته اداره بهداشت عمومی ایالت ایلینوی، ۲۵ فرد زیر ۱۸ سال بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در مارس سال گذشته جان خود را از دست دادند. این میزان برابر با ۶ مورد مرگ در هر ۱۰۰ هزار فرد زیر ۱۸ سال در این ایالت است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و آکادمی اطفال آمریکا گزارش می‌دهند که تنها ۷ ایالت از کل ۵۲ آمریکا هیچ موردی از مرگ و میر را در بین کودکان گزارش نکرده اند.

در شیکاگو، تعداد کودکانی که بر اثر تیراندازی جان خود را از دست داده اند بیش از کودکانی است که بر اثر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.

تنها در تعطیلات آخر هفته روز کارگر، ۶۳ نفر در شیکاگو هدف تیراندازی قرار گرفتند که ۸ نفر از آن‌ها کودک بودند؛ در میان ۶ قربانی این خشونت های تسلیحاتی، «میچال مولتری» ۴ ساله بود که جمعه گذشته پس از شلیک گلوله‌ای از پنجره خانه پدرش به ضرب گلوله کشته شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین