کدخبر: 37897 تاریخ انتشار

حادثه فجیع در پاکستان/ 19 نفر کشته شدند

سیل و رانش زمین درپی بارش شدید باران‌های موسمی در مناطق مختلف پاکستان ۱۹ کشته و ده‌ها مصدوم برجای گذاشت و به بسیاری از واحدهای مسکونی نیز خسارت وارد کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رسانه‌های پاکستانی روز یکشنبه از تداوم بارش شدید باران در مناطق شمال غربی و شرق این کشور خبر دادند.

باران‌های سیل آسا در بخش‌های مختلف ایالات پنجاب و خیبرپختونخوا طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۱۸ قربانی گرفت و موجب تخریب صدها واحد مسکونی شد.

حوادث طبیعی مربوط به باران از جمله جاری شدن سیل باعث اعلام وضعیت اضطراری در مناطق شمال و جنوب پاکستان شده و مسوولان هواشناسی باران بیشتری را تا روزهای آینده پیش بینی کرده‌اند.

شبکه‌های خبری پاکستان امروز گزارش دادند: بارش شدید باران موجب تخریب صدها واحد مسکونی در ایالت خیبرپختونخوا شده و جان ۱۱ نفر را گرفت. همچنین در ایالت پنجاب نیز درپی رانش زمین ۸ نفر کشته شدند.

این‌گزارش‌ها حاکی است که اکثر مناطق در ایالت پنجاب از جمله شهر لاهور درپی بارش شدید باران دچار آب گرفتگی شده و حتی پر شدن ظرفیت سدهای کوچک در اطراف دیگر شهرها و طغیان رودخانه‌ها مشکلات جدی را برای مردم به وجود آورده است.

تابستان سال گذشته باران‌های سیل‌آسا مسوولان پاکستانی را غافلگیر کرد و  تبعات تخریبی آن  رکورد ۱۰۰ ساله را نیز در این کشور شکست. سال گذشته دست کم ۲۲۰ نفر در پاکستان در ارتباط با حوادث طبیعی ناشی از سیل و رانش زمین کشته شدند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین